FCA ostrzega przed AlphaPrime | Ostrzeżenie | CrypS.

FCA ostrzega przed AlphaPrime

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Brytyjski nadzór finansowy ostrzega przed stroną internetową alphaprime.cash. “Wiodąca na świecie platforma inwestycyjna Bitcoin” jest klonem legalnie działającej spółki i podaje fałszywe informacje na temat swojej licencji. 

Financial Conduct Authority zwraca uwagę, że AlphaPrime nie ma nic wspólnego z uczciwą spółką Alpha Investments and Financial Planning Ltd. Dodatkowo platforma podaje na swojej stronie nieprawdziwe informacje, według których ma posiadać licencję na prowadzenie działalności. FCA dementuje jednak te doniesienia.

Fundusz gwarancyjny na 190 mln USD

Sama oferta oraz opis firmy na jej stronie internetowej powinny skłonić do zastanowienia. AlphaPrime podaje bowiem informacje, wg których posiada ubezpieczenie swoich środków w kwocie 190 mln USD. Gdyby było to prawdą, nieznany szerszej publiczności podmiot dysponowałby znacznie lepszym funduszem gwarancyjnym od większości najpopularniejszych giełd kryptowalut. Fundusz ten nosi taką samą nazwę jak należący do Binance SAFU (Secure Assets Fund for Users).

AlphaPrime podaje się za dostawcę portfela kryptowalut. W związku z wątpliwościami dotyczącymi spółki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przekazywane na niego środki nie będą później możliwe do wypłacenia.

scam alphaprime i jego portfel kryptowalut
AlphaPrime i jego “portfel kryptowalut”

AlphaPrime (Alphaprime.cash)

  • Strona: alphaprime.cash
  • Email: admin@alphaprime.cash; support@alphaprime.cash

Ostrzeżenie od FCA

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.