FCA i CSSF ostrzegają przed scamami związanymi z kryptowalutami | Ostrzeżenie | CrypS.

FCA i CSSF ostrzegają przed scamami związanymi z kryptowalutami

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Brytyjskie FCA i luksemburskie CSSF, wydały ostrzeżenia przed dwiema platformami inwestycyjnymi. Algebris Investment i Nexvia Invest są oszustwami wykorzystującymi fasadę spółek zapewniających zyski z obrotu kryptowalutami. 

Tak jak w przypadku scamów inwestycyjnych podających się za brokerów Forex, tak i tutaj autorom oszustwa zależy na depozytach wpłacanych przez klientów. Witryny kuszą obietnicą łatwego zysku, ale w rzeczywistości nie prowadzą działalności, która mogłaby go przynieść. Kryptowaluty są w tym przypadku przykrywką dla pospolitego oszustwa. Ponadto Algebris Investment korzysta z nazwy oraz numeru licencji legalnie działającej firmy (Algebris Limited), aby klonując jej dane zyskać na wiarygodności.

Algebris Investment

STRONA: algebris-investment.com

Ostrzeżenie od FCA

Nexvia Invest

STRONA: nexviainvest.co

Ostrzeżenia of CSSF

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.