Fałszywa wersja przeglądarki TOR kradnie bitcoiny | Ostrzeżenie | CrypS.

Fałszywa wersja przeglądarki TOR kradnie bitcoiny

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Naukowcy z zajmującej się cyberbezpieczeństwem firmy ESET, odkryli strojanizowaną wersję TOR’a. Popularna przeglądarka, zapewniająca prywatność w sieci, była rozpowszechniania przez hakerów na rosyjskojęzycznych stronach. Użytkownicy jej przerobionej wersji tracili bitcoiny i wrażliwe dane. 

Firma ESET wykryła trzy portfele, należące do hakerów stojących za zawirusowanym TOR’em. 3 dni temu, znajdowało się na nich 4,8 bitcoina. Proceder mógł jednak trwać przez lata i doprowadzić do dużo większych strat. Wykryta kampania jest skierowana przeciwko rosyjskojęzycznym internautom. Hakerzy rozpowszechniają zawirusowaną wersję TOR’a na forach internetowych, podszywając się pod jego oficjalnego dostawcę. Wykorzystują także komunikaty o potrzebie aktualizacji przeglądarki.

Wgranie jej zawirusowanej wersji, sprawia że hakerzy mają wgląd do historii przeglądania. Ponadto mogą przejmować dane z formularzy oraz podmieniać adresy, na które korzystający z ich wersji TOR’a, przesyłają kryptowaluty.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.