Fałszywa platforma do handlu krypto od hakerów z Korei Północnej | Ostrzeżenie | CrypS.

Fałszywa platforma do handlu krypto od hakerów z Korei Północnej

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Badacz szkodliwego oprogramowania – Dinesh Devadoss, natrafił na stronę o nazwie unioncrypto.vip – donosi Cointelegraph. Platforma zawiera szkodliwe oprogramowanie malware. Jej stworzenie przypisuje się grupie hakerskiej Lazarus, która znajduje się na usługach Korei Północnej. 

Unioncrypto.vip przedstawia się jako inteligentna platforma do arbitrażu na kryptowalutach. Miała więc zapewniać zyski dzięki wykorzystaniu różnic w kursach wirtualnych aktywów. Witryna hostowała pakiet “UnionCryptoTrader”, który jest paczką szkodliwego oprogramowania.

Zagrożone przez unioncrypto.vip są komputery z systemem operacyjnym macOS. Szkodliwe oprogramowanie może pobrać ładunek ze zdalnej lokalizacji i uruchomić go w pamięci urządzenia. Badacze cyberbezpieczeństwa powiązali witrynę z hakerską grupą Lazarus, która pracuje dla rządu Korei Północnej.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.