Cryptojacking przez platformy Docker | Ostrzeżenie | CrypS.

Cryptojacking przez platformy Docker

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Portal ZDNet podał informacje, że hakerzy masowo skanują adresy IP, szukając niezabezpieczonych platform Docker. Dzięki nim mogą zainfekować komputery oprogramowaniem służącym do cryptojackingu. 

Od 24 do 25 listopada (kiedy pojawiła się pierwsza publikacja na ten temat), hakerzy mięli przeskanować aż 59 000 sieci IP. Wszystko po to, aby znaleźć punkty końcowe interfejsu API, należące do oprogramowania Docker. Przejęty w ten sposób dostęp do urządzeń, wykorzystują do potajemnego kopania Monero.

Docker jest otwarto-źródłową platformą, która służy do tworzenia wirtualizacji na poziomie systemu operacyjnego, czyli tzw. konteneryzacji. Jest wykorzystywana głównie przez programistów tworzących rozproszone aplikacje. Obsługiwana przez systemy operacyjne Linux, Windows 10 i macOS.

Cryptojacking jest przejęciem mocy obliczeniowej zainfekowanego komputera. Hakerzy korzystają z niej by wydobywać kryptowaluty, szczególnie Monero, które zapewnia dużą anonimowość. Więcej informacji na temat ataków tego rodzaju, znajduje się tutaj: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz