Cryptojacking przez platformy Docker | Ostrzeżenie | CrypS.

Cryptojacking przez platformy Docker

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Portal ZDNet podał informacje, że hakerzy masowo skanują adresy IP, szukając niezabezpieczonych platform Docker. Dzięki nim mogą zainfekować komputery oprogramowaniem służącym do cryptojackingu. 

Od 24 do 25 listopada (kiedy pojawiła się pierwsza publikacja na ten temat), hakerzy mięli przeskanować aż 59 000 sieci IP. Wszystko po to, aby znaleźć punkty końcowe interfejsu API, należące do oprogramowania Docker. Przejęty w ten sposób dostęp do urządzeń, wykorzystują do potajemnego kopania Monero.

Docker jest otwarto-źródłową platformą, która służy do tworzenia wirtualizacji na poziomie systemu operacyjnego, czyli tzw. konteneryzacji. Jest wykorzystywana głównie przez programistów tworzących rozproszone aplikacje. Obsługiwana przez systemy operacyjne Linux, Windows 10 i macOS.

Cryptojacking jest przejęciem mocy obliczeniowej zainfekowanego komputera. Hakerzy korzystają z niej by wydobywać kryptowaluty, szczególnie Monero, które zapewnia dużą anonimowość. Więcej informacji na temat ataków tego rodzaju, znajduje się tutaj: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.