Brytyjska policja ostrzega przed PayPal-Krypto scamem | Ostrzeżenie | CrypS.

Brytyjska policja ostrzega przed PayPal-Krypto scamem

Redakcja

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Northcolumbia Police ostrzegła przed scamem powiązanym z PayPalem, który ostatnio ogłosił, że wchodzi w świat kryptowalut.

Policja zachęca wszystkie potencjalne ofiary do kontaktowania się z Action Fraud, czyli brytyjskim krajowym centrum zgłaszania oszustw.


paypal scam

Jak działa PayPal scam?

Rodzaj scamu nie jest raczej niczym nowym. Ofiara otrzymuje fałszywy e-mail informujący o przesłaniu środków do giełdy kryptowalutowej. Na szczęście nadal istnieje możliwość jego anulowania, ale to właśnie tutaj sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Jeśli ofiara kliknie w link anulowania, zostaje przekierowana do fałszywej wersji PayPala, która zapisuje informacje o karcie kredytowej.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dana strona internetowa jest legalna, PayPal zaleca kontakt ze swoimi ekspertami.

“Nasi eksperci od bezpieczeństwa zbadają tą stronę i jeśli będzie fałszywa, zamkniemy ją. Dzięki tej prostej akcji, pomożesz nam zapewnić bezpieczeństwo całej naszej społeczności.”

 

 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.