Atak na PancakeSwap oraz Cream Finance | Ostrzeżenie | CrypS.

Atak na PancakeSwap oraz Cream Finance

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Dwa projekty oparte na Binance Smart Chain (BSC) zostały zaatakowane poprzez zastąpienie ich witryn internetowych złośliwym interfejsem.

Zgodnie z raportami witryny PancakeSwap i Cream Finance stały się celem ataku fałszowania DNS i wyłudzają informacje od użytkowników, którzy wprowadzają swój klucz prywatny na stronie internetowej. Sam prezes Binance, Changpeng Zhao, wezwał użytkowników do tymczasowego powstrzymania się od interakcji z PancakeSwap i Cream Finance. Wygląda na to, że obie witryny są zarejestrowane za pośrednictwem GoDaddy. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że konta obu projektów u dostawcy zostały przejęte, co umożliwiło atakującemu oficjalną zmianę punktu routingu DNS dla domen.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.