AMF ostrzega przed ICO Cash Flash | Ostrzeżenie | CrypS.

AMF ostrzega przed ICO Cash Flash

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Francuskie Autorité des marchés financiers (AMF) wydało ostrzeżenie przed projektem Cash Flash, który pozyskuje fundusze w ramach ICO. 

Zdaniem regulatora podmiot ten nie otrzymał autoryzacji na terenie Francji. W związku z tym nie ma uprawnień do świadczenia usług ani sprzedaży kierowanej do mieszkańców kraju. AMF informuje, że konsumenci powinni zachować czujność i zrezygnować z brania udziału w ICO organizowanym przez tę spółkę.

Ponadto AMF podaje, że w białej księdze projektu, dostępnej pod adresem cashflash.io, zawarto informacje jakoby ICO uzyskało autoryzację. Cash Flash powołuje się przy tym na art. L. 552-4 Kodeksu monetarnego i finansowego. AMF zaprzecza jednak tym informacjom:

AMF stwierdza, że ​​nie wydano zgody na ICO prowadzone przez Cash Flash, ani na żadne inne ICO prowadzone przez tę firmę. W związku z tym niniejsze ICO nie zapewnia gwarancji prawnych związanych z zatwierdzeniem AMF i zgodnie z postanowieniami art. L. 341-10 6 ° Kodeksu monetarnego i finansowego nie może być sprzedawane bezpośrednio opinii publicznej we Francji.

AMF reguluje ICO

Francuski nadzór finansowy zajął się w tym roku kontrolą i wydawaniem zgód na prowadzenie finansowania w ramach Initial Coin Offering. Podmioty, które chcą dotrzeć z ofertą do mieszkańców Francji muszą uzyskać stosowne zezwolenie. Zgodnie z art. L. 552-1 Kodeksu monetarnego i finansowego emitent ICO powinien zwrócić się do AMF o zatwierdzenie. Wówczas urząd rozpatruje wniosek. Zatwierdzenie wskazuje, że AMF zapewnił, że biała księga ICO jest kompletna i zrozumiała dla inwestorów. Nie gwarantuje jednak, że jego uczestnicy nie stracą zainwestowanych funduszy, wskazując na wysokie ryzyko związane z tego typu projektami.

  • STRONA: cashflash.io

Oficjalne ostrzeżenie na stronie AMF

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz