AMF ostrzega przed ICO Cash Flash | Ostrzeżenie | CrypS.

AMF ostrzega przed ICO Cash Flash

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Francuskie Autorité des marchés financiers (AMF) wydało ostrzeżenie przed projektem Cash Flash, który pozyskuje fundusze w ramach ICO. 

Zdaniem regulatora podmiot ten nie otrzymał autoryzacji na terenie Francji. W związku z tym nie ma uprawnień do świadczenia usług ani sprzedaży kierowanej do mieszkańców kraju. AMF informuje, że konsumenci powinni zachować czujność i zrezygnować z brania udziału w ICO organizowanym przez tę spółkę.

Ponadto AMF podaje, że w białej księdze projektu, dostępnej pod adresem cashflash.io, zawarto informacje jakoby ICO uzyskało autoryzację. Cash Flash powołuje się przy tym na art. L. 552-4 Kodeksu monetarnego i finansowego. AMF zaprzecza jednak tym informacjom:

AMF stwierdza, że ​​nie wydano zgody na ICO prowadzone przez Cash Flash, ani na żadne inne ICO prowadzone przez tę firmę. W związku z tym niniejsze ICO nie zapewnia gwarancji prawnych związanych z zatwierdzeniem AMF i zgodnie z postanowieniami art. L. 341-10 6 ° Kodeksu monetarnego i finansowego nie może być sprzedawane bezpośrednio opinii publicznej we Francji.

AMF reguluje ICO

Francuski nadzór finansowy zajął się w tym roku kontrolą i wydawaniem zgód na prowadzenie finansowania w ramach Initial Coin Offering. Podmioty, które chcą dotrzeć z ofertą do mieszkańców Francji muszą uzyskać stosowne zezwolenie. Zgodnie z art. L. 552-1 Kodeksu monetarnego i finansowego emitent ICO powinien zwrócić się do AMF o zatwierdzenie. Wówczas urząd rozpatruje wniosek. Zatwierdzenie wskazuje, że AMF zapewnił, że biała księga ICO jest kompletna i zrozumiała dla inwestorów. Nie gwarantuje jednak, że jego uczestnicy nie stracą zainwestowanych funduszy, wskazując na wysokie ryzyko związane z tego typu projektami.

  • STRONA: cashflash.io

Oficjalne ostrzeżenie na stronie AMF

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.