Oskarża korporację telekomunikacyjną o stratę $24 mln w BTC - sąd uznaje część roszczeń | Wiadomości | CrypS.

Oskarża korporację telekomunikacyjną o stratę $24 mln w BTC – sąd uznaje część roszczeń

Michał Misiura
współzałożyciel silk road przyznał się do winy

Sędzia kalifornijskiego sądu federalnego zadecydował, że sprawa wytoczona przez okradzionego Michaela Terpina będzie kontynuowana – donosi Cointelegraph. Amerykanin padł ofiarą podmiany karty SIM w wyniku czego stracił kryptowaluty warte 24 mln USD. Winą obarcza korporację telekomunikacyjną AT&T.

Terpin twierdzi, że gang hakerów stojący za opróżnieniem jego portfela, przekupił agenta pracującego w firmie. Ten miał przekazać im dane potrzebne do dokonania ataku. Michael Terpin jest jednym z czołowych przedstawicieli kalifornijskiej społeczności bitcoin, znanym jako twórca organizacji BitAngels. Do pierwszego ataku na jego kartę SIM doszło w połowie 2017 roku. Po tym incydencie Terpin udał się do AT&T by uzyskać lepszą ochronę. Jego konto znalazło się pod specjalnym nadzorem.

Mimo to 7 stycznia 2018 roku doszło do drugiego haku. Terpin, który miał natychmiast skontaktować się z AT&T, twierdzi że operator ułatwił zadanie przestępcom. Pomimo doniesienia o ataku firma miała zwlekać z zablokowaniem jego konta. Przez to hakerzy uzyskali dostęp do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Efektem była kradzież kryptowalut wartych 24 mln USD.

Sąd odrzucił wniosek AT&T o oddalenie zarzutów, ale nie przyjął 13 z 16 roszczeń stawianych przez Terpina. Telekomunikacyjny gigant może ponieść odpowiedzialność odszkodowawczą, umowną i deliktową. Sędzia zaznaczył przy tym, że firma ponosi moralną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Zarówno Terpin jak i AT&T nie są zadowoleni z decyzji sądu i będą składać kolejne wnioski. Poszkodowany inwestor zapowiada, że zamierza udowodnić firmie świadome zaniedbanie oraz działanie na jego niekorzyść. Operator chce oczyszczenia z zarzutów.

współzałożyciel silk road przyznał się do winy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.