Opłaty transakcyjne Ethereum spadły do poziomu z grudnia 2020 r. | Wiadomości | CrypS.

Opłaty transakcyjne Ethereum spadły do poziomu z grudnia 2020 r.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

W sobotę średnia opłata za transakcję w sieci Ethereum wynosiła 1,67 USD. Według BitInfoCharts, ostatnio tak niskie ceny za gaz mogliśmy obserwować w grudniu 2020 roku.


ceny gazu ethereum

Opłaty za gaz rosły od stycznia 2021 roku. Głównie ze względu na falę rozkwitu sektora DeFi i boomu na NFT. Średnie opłaty odnotowały szczyt na poziomie 196,683 USD w dniu 1 maja 2022 r. Następnie, wraz z ochłodzeniem rynku, zaczęły spadać.

W czerwcu sprzedaż NFT zanotowała najgorszy wynik w roku. Według NonFungible, w połowie miesiąca dzienny wolumen obrotu wyniósł 13,8 mln USD przy ok. 16 200 transakcjach.

nft sprzedaż

Skumulowana wartość funduszy w sieci Ethereum spadła do 45,7 mld USD – wartości z początku marca 2021 r.

Ethereum TVL

Z kolei liczba dziennych transakcji na Ethereum wynosiła 26 czerwca ~920 tysięcy. Tak niska aktywność w sieci była ostatnio obserwowana jesienią 2020 roku.

dzienne transakcje eth

Na dzień 30 czerwca dzienne zarobki górników zmalały do ~6784 ETH lub ~7,2 mln dolarów (Glassnode). W szczytowym momencie opłat górnicy zarobili ~269,3 mln dolarów.

zarobki górników

Przypomnijmy, że w lutym współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przedstawił dwie propozycje obniżenia kosztów transakcji za pomocą ZK-Rollups.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.