OpenAI zatrudnia emerytowanego generała US Army. Edward Snowden ostrzega wszystkich przed skutkami | Wiadomości | CrypS.

OpenAI zatrudnia emerytowanego generała US Army. Edward Snowden ostrzega wszystkich przed skutkami

Sztuczna inteligencja wojsko

Były pracownik NSA Edward Snowden wszedł na temat tego, co zrobiła firma OpenAI. Ta zatrudniła u siebie byłego wojskowego. Jego zdaniem to bardzo zły znak.


  • Edward Snowden ostrzega przed skutkami zatrudniania byłych wojskowych w firmach Big Tech,
  • W podobne tony uderzył jakiś Elon Musk.

Edward Snowden ostrzega: OpenAI coś knuje

Snowden skomentował niedawne doniesienia mówiące o tym, że ​​OpenAI zatrudniło emerytowanego generała armii USA i byłego szefa NSA – Paula Nakasone. Trafił on do zarządu spółki.

Nakasone stał na czele Agencji Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2018–2023. Choć niektórzy twierdzą, że pomoże on w kwestiach wykorzystania sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie, zdaniem Snowdena jest to “zdrada”. Dodał, że nie warto już ufać OpenAI “ani ich produktom (ChatGPT itp.)”.

[Zatrudnienie Nakasone] To celowe, wyrachowane zdradzenie praw każdej osoby na Ziemi

– napisał i dodał, że jego followersi na X “zostali ostrzeżeni”.

O co chodzi? Zapewne o obawy dot. tego, że były szef NSA będzie w OpenAI de facto “oficerem prowadzącym”. Może też oznaczać, że państwo (w tym wojsko) może mieć rosnące wpływy w firmie z rynku AI.

To zaś może oznaczać jedno: większą kontrolę rządu nad produktami OpenAI, a może i wykorzystanie sztucznej inteligencji w inwigilacji.

Elon Musk też jest na “nie”

Nie tylko Snowden krytykuje OpenAI. Elon Musk – co warto dodać, założyciel konkurencyjnego startupu xAI – też od dawna atakuje Sama Altmana i “przebudzony” kierunek, jaki został obrany przez OpenAI.

Nie mogę się doczekać, aż OpenAI będzie miało dostęp do mojego telefonu

– zakpił w social mediach, gdy dowiedział się o ostatnich doniesieniach.

Mało tego, na początku tego tygodnia Musk rozpowszechnił wiadomość, że OpenAI nawiązało współpracę z Apple. Cel? Zintegrowanie ChatGPT z urządzeniami od tej firmy.

Twórca Tesli oświadczył, że w takim przypadku zakaże swoim pracownikom używania urządzeń Apple. Obawia się, że OpenAI będzie miało dostęp do danych użytkownika smartfona i skopiuje je na swoje serwery. Innymi słowy, oskarżył konkurentów o chęć okradzenia jego firmy z tajnych danych.

Sztuczna inteligencja wojskoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.