Prawnik oskarżony o wypranie 300 mln USD stanął przed sądem | Wiadomości | CrypS.

Prawnik oskarżony o wypranie 300 mln USD stanął przed sądem

Mariusz Przepiórka
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Mark Scott, prawnik podejrzewany o wypranie części środków pochodzących z wielomiliardowego oszustwa kryptowalutowego OneCoin stanął przed sądem w Nowym Jorku. Mężczyzna usłyszał zarzut wyprowadzenia 300 milionów USD ze Stanów Zjednoczonych poprzez firmowy rachunek w Banku Irlandii. We wrześniu tego roku pracownicy banku złożyli obciążające go zeznania.

Śledczy twierdzą, że Scott stworzył kilka mechanizmów inwestycyjnych offshore, znanych jako „Fenero Funds”, które miały posłużyć mu do prania pieniędzy pochodzących z oszustwa. Prokuratura zarzuca mu również, że część pieniędzy wydał na zakup luksusowych rzeczy, w tym jachtu, trzech domów i Ferrari.

Scott, który był partnerem w kancelarii prawnej Locke Lord, został aresztowany nieco ponad rok temu w swej posiadłości w Cape Cod. Wcześniej zaprzeczał, że posiada wiedzę, jakoby działania OneCoin mogły stanowić naruszenie prawa. Przypomnijmy, że OneCoin był prowadzony przez rodzeństwo z Bułgarii, które obiecywało klientom dochodowe inwestycje w nową kryptowalutę, która okazała się największym oszustwem (co najmniej 3 mld USD) w dotychczasowej historii rynku kryptowalutowego.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama