Prawnik oskarżony o wypranie 300 mln USD stanął przed sądem | Wiadomości | CrypS.

Prawnik oskarżony o wypranie 300 mln USD stanął przed sądem

Mariusz Przepiórka
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Mark Scott, prawnik podejrzewany o wypranie części środków pochodzących z wielomiliardowego oszustwa kryptowalutowego OneCoin stanął przed sądem w Nowym Jorku. Mężczyzna usłyszał zarzut wyprowadzenia 300 milionów USD ze Stanów Zjednoczonych poprzez firmowy rachunek w Banku Irlandii. We wrześniu tego roku pracownicy banku złożyli obciążające go zeznania.

Śledczy twierdzą, że Scott stworzył kilka mechanizmów inwestycyjnych offshore, znanych jako „Fenero Funds”, które miały posłużyć mu do prania pieniędzy pochodzących z oszustwa. Prokuratura zarzuca mu również, że część pieniędzy wydał na zakup luksusowych rzeczy, w tym jachtu, trzech domów i Ferrari.

Scott, który był partnerem w kancelarii prawnej Locke Lord, został aresztowany nieco ponad rok temu w swej posiadłości w Cape Cod. Wcześniej zaprzeczał, że posiada wiedzę, jakoby działania OneCoin mogły stanowić naruszenie prawa. Przypomnijmy, że OneCoin był prowadzony przez rodzeństwo z Bułgarii, które obiecywało klientom dochodowe inwestycje w nową kryptowalutę, która okazała się największym oszustwem (co najmniej 3 mld USD) w dotychczasowej historii rynku kryptowalutowego.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.