OKX publikuje drugi raport rezerw | Wiadomości | CrypS.

OKX publikuje drugi raport rezerw

Redakcja
okx prezentuje proof of reserves

Giełda OKX opublikowała swój drugi raport Proof-of-Reserves, aby potwierdzić zabezpieczenie aktywów użytkowników.


Według oświadczenia, Bitcoin ma 101% pokrycia na depozytach klientów. Środki użytkowników w Ethereum są zapewniane przez platformę na poziomie 103%, a Tether na poziomie 101%.

Powyższe monety stanowią ponad 90% wszystkich aktywów na giełdzie. Firma skomentowała:

W OKX wierzymy, że Proof-of-Reserves powinno podlegać narzędziom open-source, aby użytkownicy mogli niezależnie zweryfikować równowagę i własność rezerw na naszych adresach.

Trend proof of reserves

Inicjatywa publikowania danych o rezerwach została zapoczątkowana w listopadzie przez Binance pośród upadku FTX. Decyzję tę poparli niektórzy z branży, inni natomiast zakwestionowali jej skuteczność.

Eksperci finansowi stwierdzili również, że weryfikacja rezerw giełdy nie jest dowodem na bezpieczeństwo aktywów użytkowników na platformie.

Przypomnijmy, wśród negatywnych opinii na temat raportu, Mazars, firma audytorska, która potwierdziła dane Binance, powiedziała, że przestanie obsługiwać klientów z branży kryptowalut. Wśród nich znalazły się także Crypto.com i KuCoin.

okx prezentuje proof of reservesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.