OKEx przeprowadza integrację z siecią Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

OKEx przeprowadza integrację z siecią Lightning Network

Michał Misiura
giełda kryptowalut okex OKX

Giełda kryptowalut OKEx dołączyła do Lightning Network. Od teraz jej klienci mogą deponować oraz przesyłać bitcoiny korzystając z drugiej warstwy sieci BTC.

Według zapowiedzi z początku lutego, OKEx planowało integrację Ligning Network na 2 kwartał tego roku. Adaptacja rozwiązania skalującego została więc przeprowadzona zgodnie z planem.

Dyrektor generalny giełdy – Jay Hao, komentował w rozmowie z portalem The Block, że średni koszt transakcji BTC dla osób korzystając z Lightning Network, spadnie do mniej niż 0,001 centa. Średni czas potwierdzania transakcji ma skrócić się zaś do 1-3 sekund. Ustalony przez giełdę górny limit zlecenia to 0,05 BTC (obecnie $...).

Sieć Lightning Network to rozwiązanie skalujące, które funkcjonuje jako druga warstwa sieci bitcoina. Nie obciąża blockchainu kryptowaluty, wykorzystując węzły oraz kanały płatności otwierane przez jej użytkowników. Dzięki temu umożliwia mikropłatności oraz skraca czas transakcji. Więcej na temat tej technologii dowiesz się z tekstu: Czym jest Lightning Network?

giełda kryptowalut okex
reklama
reklama