OKEx otwiera giełdę P2P w Indiach | Wiadomości | CrypS.

OKEx otwiera giełdę P2P w Indiach

Mariusz Przepiórka
giełda okex otwiera platformę p2p w indiach OKX

Kryptowalutowa giełda OKEx zapowiedziała, że uruchomi platformę tradingową P2P w Indiach. Według informacji opublikowanych przez portal Finance Magnates, platforma ma ruszyć 5 sierpnia 2020 roku. Nowa giełda pozwoli użytkownikom z Indii na kupowanie kryptowalut przy pomocy indyjskich rupii, bez prowizji.

Prezes OKEx Jay Hao powiedział, że jego spółka uznaje Indie za jeden z najważniejszych rynków dla branży kryptowalutowej i blochckain. Nowa platforma ma być miejscem, w którym indyjscy traderzy będą mogli przeprowadzać transakcje typu spot, a także uzyskają dostęp do wielu rodzajów instrumentów pochodnych. Uruchomienie platformy wiąże się również ze startem kampanii promocyjnej z pulą nagród o wartości 30 000 USDT. Użytkownicy mogą zdobywać nagrody biorąc udział w codziennych quizach, udostępniając informacje związane z giełdą w mediach społecznościowych, polecając ją swym znajomym oraz zawierając transakcje.

Szybki rozwój rynku w Indiach

Po uruchomieniu platformy OKEx zaoferuje swym klientom pary walutowe BTC i USDT z INR. Kolejne waluty będą dostępne w niedalekiej przyszłości. Według komunikatu prasowego giełdy, użytkownicy platformy będą mogli korzystać z najpopularniejszych metod płatności w Indiach, takich jak m.in. UPI, IMPS i NEFT. Z danych OKEx wynika, że w Indiach jest około 5 mln posiadaczy kryptowalut, co w populacji zbliżającej się do 1,3 mld mieszkańców nie jest imponującą liczbą. Rynek ma więc potencjał rozwojowy, który OKEx chce wykorzystać.

Rozwój rynku kryptowalutowego w Indiach jest realny po tym, jak 4 marca indyjski Sąd Najwyższy zniósł zakaz nałożony przez Bank Rezerw Indii na krajowe banki w zakresie kontaktów biznesowych z firmami kryptowalutowymi. Od tego czasu, według danych CoinDCX, rynek krypto każdego miesiąca notuje w Indiach wieloprocentowe wzrosty. Wciąż jednak branża mierzy się z licznymi przeszkodami. Mimo zniesienia zakazu, wiele banków nadal odmawia współpracy z firmami kryptowalutowymi.

Ponadto według niektórych doniesień, władze kraju planują powrót do przepisów, które uderzą w kryptowaluty. Sytuacja wciąż jest więc daleka od stabilności. Mimo to kolejne platformy angażują się w rozwój na indyjskim rynku dostrzegając jego potencjał.

giełda okex otwiera platformę p2p w indiach
reklama
reklama