OFAC i FinCEN ukarały Bittrex kwotą 29 mln USD | Wiadomości | CrypS.

OFAC i FinCEN ukarały Bittrex kwotą 29 mln USD

Redakcja
bittrex zamyka operacje w USA

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych w ramach Departamentu Skarbu USA (OFAC) oraz FinCEN nałożyły na giełdę kryptowalut Bittrex karę w wysokości 29 milionów dolarów za wielokrotne naruszenia polityki sankcji oraz procedur AML.


Departament Skarbu USA na swojej stronie internetowej opublikował komunikat, w którym możemy przeczytać:

Bittrex nie zdołał zapobiec osobom, które najwyraźniej znajdują się na Krymie, Kubie, w Iranie, Sudanie i Syrii, w używaniu platformy do przeprowadzenia transakcji wirtualnych walut o wartości 263 451 600,13 USD w okresie od marca 2014 r. do grudnia 2017 r.

Urzędnicy podkreślili, że reżim sankcji zakazuje obywatelom USA “angażowania się w transakcje z tymi jurysdykcjami”. Bittrex nie zweryfikował jednak odpowiednich informacji ani nie zgłosił żadnej podejrzanej aktywności. Dyrektor OFAC Andrea Gacchisko skomentował sprawę w następujący sposób:

Giełdy walut wirtualnych działające na całym świecie muszą wiedzieć, kim są ich klienci i gdzie się znajdują.

W chwili pisania tego tekstu Bittrex zajmuje 77 miejsce pod względem dziennego wolumenu obrotu (15,2 mln USD) według CoinGecko.

W lutym 2021 roku OFAC ukarał serwis przetwarzania danych BitPay grzywną w wysokości ponad 500 000 dolarów za transakcje z Krymem, KRLD i Iranem.

Z kolei w dniu 8 sierpnia 2022 roku OFAC umieścił Tornado Cash, a także 39 innych stron internetowych na liście sankcji. Sprawa ma związek z podejrzeniem wyprania ponad 7 miliardów dolarów.

bittrex zamyka operacje w USAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.