Od wdrożenia EIP-1559 spalono już ETH warte 3,8 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Od wdrożenia EIP-1559 spalono już ETH warte 3,8 mld USD

Redakcja
Cena Ethereum (ETH) osiągnęła dziś nowy rekord wszechczasów

Od czasu wdrożenia EIP-1559, blockchain Ethereum spalił ethery warte 3,8 mld USD (ponad 800 000 ETH). Prawdopodobnie był to jeden z powodów, który przyczynił się do trwającej hossy na drugiej co do wielkości kryptowalucie.

W sierpniu 2021 r., EIP-1559 wprowadził koncepcję spalania części opłaty za gaz dla wszystkich transakcji Ethereum. EIP-1559 został wprowadzony w celu ustabilizowania zmienności opłat transakcyjnych w sieci. Jednocześnie wprowadził też mechanizm deflacyjny do natywnego aktywa – ETH.

Od momentu wdrożenia spalono już ponad 800 000 ETH. Oznacza to, że z podaży usunięto ETH o wartości prawie 3,8 miliarda dolarów. Co więcej, według ultrasound.money, strony internetowej śledzącej tę konkretną metrykę, tylko w ciągu ostatniej doby spalono 9909 ETH (lub około 47 milionów dolarów).

Warto zauważyć, że ETH jest drugą co do wielkości kryptowalutą i rodzimym tokenem używanym do płacenia za wszystkie transakcje na Ethereum – blockchainie, który leży u podstaw większości zdecentralizowanyhc finansów. Utrzymujące się spalanie opłat za gaz i wysoki popyt na ETH w setkach dAppów wspierają opinię, że aktywo to stało się dobrym magazynem wartości, lub według Vitalika Buterina – “ultradźwiękowym pieniądzem”.

Wdrożenie EIP-1559 stało się również głównym katalizatorem rajdu ETH w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Kryptowaluta wzrosła o około 59% od początku października i jest obecnie notowana na najwyższym w historii poziomie 4740 USD.

Jednakże Ethereum ma jeszcze długą drogę do przebycia, aby rozwiązać problemy związane ze skalowalnością. Póki co wysokie opłaty i powolne transakcje utrudniają doświadczenia użytkowników.

Te problemy podobno przyczyniły się do wzrostu i przyjęcia innych blockchainów warstwy 1, takich jak Binance Smart Chain, Solana, Fantom i Cosmos.

Cena Ethereum (ETH) osiągnęła dziś nowy rekord wszechczasówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.