Obstawiono 6,9 miliarda dolarów na spadek akcji MicroStrategy. Czy to ma sens? | Wiadomości | CrypS.

Obstawiono 6,9 miliarda dolarów na spadek akcji MicroStrategy. Czy to ma sens?

Duzi inwestorzy grający na spadki obstawiają aż 6,9 mld USD przeciwko akcjom MicroStrategy. Tak, rynek uważa, że przed nami spadki.


  • Kilka instytucji liczy na przecenę kursu akcji firmy Michaela Saylora. Chodzi o  najsłynniejszą firmę, która inwestuje w BTC.
  • Jak na razie, od grudnia 2023 r., kurs spółki rośnie.

Przed MicroStrategy spadki?

Analiza listy “The Big Shorts” firmy badawczej Fintel, która pomaga śledzić segment shortów, pokazuje, że rynek gra na spadki MicroStrategy.

O skali powyższego niech świadczy to, że największa krótka pozycja dot. MTSR (o wartości około 2,4 miliarda USD) jest 27. największą taką pozycją, za którą stoi instytucja.

Jest to nieco ponad miliard mniej niż short dot. Amazona (3,59 miliarda USD). Najwyższa krótka pozycja w Stanach Zjednoczonych dotyczy zaś funduszu giełdowego SPDR S&P 500 Trust i wynosi aż 114,06 miliarda USD.

Wróćmy jednak do MicroStrategy. Choć wspominany short wygląda trochę jak miecz Damoklesa, tak jednak wiara w spadki na tym polu, no właśnie, spada. Wskaźnik krótkiej sprzedaży akcji MicroStrategy spadł o prawie 50% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy z 3,1 do 1,5.

Zresztą kurs akcji MTSR rośnie od grudnia 2023 roku. Wtedy to płacono za jedną akcję 570 USD. Dziś to 1656 USD. Oczywiście jest to powiązane z wyceną bitcoina, bowiem tę kryptowalutę spółka od lat inwestuje. Niektórzy twierdzą, że polityka Michaela Saylora sprawiła, że firma jest mocno uzależniona od BTC.

ETF-y nie pokonały MTSR

Zresztą firma inwestycyjna Kerrisdale Capital twierdziła, że inwestorzy mogą wkrótce przestać chcieć obracać akcjami firmy. Powód?

Czasy, w których akcje MicroStrategy stanowiły rzadki, wyjątkowy sposób na dostęp do bitcoina, dawno minęły

– podało Kerrisdale Capital w notatce z 28 marca.

Chodziło o to, że początkiem roku na rynku pojawiły się ETF-y spot na bitcoina i niektórzy sugerowali, że rynek przestanie się interesować akcjami MTSR. Sugerowano, że fenomen tychże wziął się z tego, że za ich pomocą inwestorzy chcieli uzyskać ekspozycję na rynek kryptowalut. Okazało się, że jednak tak nie jest.

Zauważmy zresztą, że MSTR znacznie przewyższyły bitcoina w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Przynajmniej jeżeli chodzi o skalę wzrostów. Kurs akcji wzrósł o około 469% w ciągu ostatniego roku, podczas gdy wycena bitcoina “tylko” o 168%.

Niektórzy krytykują jednak samego Saylora. Za to, jak wspiera on bitcoina kosztem innych kryptowalut.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.