Obrońcy praw człowieka z 20 państw piszą list w obronie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Obrońcy praw człowieka z 20 państw piszą list w obronie kryptowalut

Anna Sutowicz
Obrońcy praw człowieka z 20 państw piszą list w obronie kryptowalut

21 obrońców praw człowieka z 20 krajów napisało list do amerykańskich prawodawców, aby bronić krypto.


Mimo tego, że rynek kryptowalut rozwija się w szybkim tempie, a aktywa cyfrowe są przyjmowane jako alternatywa dla tradycyjnych pieniędzy, to można przyznać, że niektóre władze przyjęły do ​​nich bardzo krytyczne podejście.

21 obrońców praw człowieka z 20 państw napisało list do prawodawców Stanów Zjednoczonych, w którym opowiadają się za kryptowalutami. W liście zachęcają do otwartego i empatycznego podejścia. Zalecają, aby komisje, do których się zwracają, zbadały globalną wartość tych technologii, ich empirycznie udowodnione korzyści dla milionów ludzi oraz ich potencjał. Zaznaczając, że coraz częściej kryptowaluty odgrywają znaczącą rolę w życiu ludzi stojących w obliczu represji politycznych i trudności gospodarczych. 

W swoim liście obrońcy praw człowieka twierdzą, że:

Bitcoin zapewnia integrację finansową i upodmiotowienie, ponieważ jest otwarty i nie wymaga zezwoleń. Każdy człowiek na ziemi może go używać. Bitcoin i stablecoins oferują niezrównany dostęp do globalnej gospodarki dla ludzi w krajach takich jak Nigeria, Turcja czy Argentyna, gdzie lokalne waluty upadają, są łamane lub odcięte od świata zewnętrznego.

List od krytyków krypto

Wcześniej amerykańscy prawdodawcy otrzymali list od grupy krytyków kryptowalut, którzy twierdzili, że kryptowaluty są niesprawdzone i są poszukiwaniem problemów. Obrońcy praw człowieka, wypowiedzieli się również w tej kwestii:

Nie twierdzimy, że bitcoin i stablecoiny rozwiązują każdy problem, ani że są całkowicie pozytywne lub bez ryzyka. Ale w przeciwieństwie do twierdzeń autorów listu przeciwko kryptowalutom, wiele dowodów sugeruje, że bitcoin będzie nadal wzmacniać pozycję Amerykanów i obywateli świata w nadchodzącej dekadzie, i że – obok stablecoinów – ta otwarta i zdecentralizowana sieć monetarna będzie mogła pomóc przeciwstawić się tyranii i wzmocnić ruchy demokratyczne za granicą.

Chociaż nadawcy listu przyznają, że nie są finansistami branżowymi ani profesjonalnymi lobbystami, to nazywają się obrońcami pomocy humanitarnej i demokracji, którzy używali bitcoinów do pomocy ludziom zagrożonym, gdy inne opcje zawiodły. Chociaż przyznają, że przemysł kryptograficzny jest niewątpliwie pełen oszustw, to rozwiązaniem nie jest łączenie naprawdę użytecznych instrumentów fintech ze szkodliwymi schematami kryptograficznymi.

Obrońcy praw człowieka z 20 państw piszą list w obronie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.