Norwegia wykorzysta blockchain Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Norwegia wykorzysta blockchain Ethereum

Zerelik Maciej
norwegia

Rząd norweski wprowadzi rozwiązanie tabeli kapitalizacji oparte na blockchainie Ethereum. Narzędzie to jest przeznaczone dla firm, które nie są notowane na giełdach – powiedział założyciel startupu Symfoni, John Ramvee.


Platforma zostanie zbudowana w oparciu o sieć warstwy 2 Arbitrum, ponieważ zapewnia ona szybsze i tańsze transakcje niż główny blockchain.

Rozwiązanie polega na księgowaniu udziałów reprezentowanych jako tokeny ERC-1400 w implementacji firmy ConesenSys. Jest to hybrydowy model aktywów cyfrowych zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w finansowaniu opartym na tokenach.

ConesenSys określa tokeny tego standardu jako „częściowo wymienne”. Nie wszystkie aktywa w tym modelu są równoważne, tak jak w przypadku kryptowalut – niektóre z nich mogą podlegać ograniczeniom, takim jak okresy blokady. Nie są to jednak NFT.

Platforma do przechowywania i przekazywania danych osobowych wykorzystuje zdecentralizowaną sieć Ceramic. Ramvi powiedział, że rozwiązanie to umożliwia zachowanie zgodności z unijnym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (GDPR).

GDPR narzuca prawo do bycia zapomnianym. W związku z tym powinna istnieć możliwość usuwania danych osobowych. Na przykład akcjonariusz sprzedał swoje papiery wartościowe dziesięć lat temu, a teraz chce, aby usunięto z nich informację, że kiedyś był częścią kapitału.

Ramvi z firmy Symfoni stworzył pakiet SDK, który pozwala programistom backend i tradycyjnych platform internetowych na korzystanie z rozwiązań blockchain.

Dla przypomnienia, w maju 2022 r. norweski parlament odrzucił projekt ustawy zakazującej wydobycia w tym kraju.

norwegia
reklama
reklama