Rząd norweski wprowadzi rozwiązanie tabeli kapitalizacji oparte na blockchainie Ethereum. Narzędzie to jest przeznaczone dla firm, które nie są notowane na giełdach – powiedział założyciel startupu Symfoni, John Ramvee.
Platforma zostanie zbudowana w oparciu o sieć warstwy 2 Arbitrum, ponieważ zapewnia ona szybsze i tańsze transakcje niż główny blockchain.
Rozwiązanie polega na księgowaniu udziałów reprezentowanych jako tokeny ERC-1400 w implementacji firmy ConesenSys. Jest to hybrydowy model aktywów cyfrowych zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w finansowaniu opartym na tokenach.
ConesenSys określa tokeny tego standardu jako „częściowo wymienne”. Nie wszystkie aktywa w tym modelu są równoważne, tak jak w przypadku kryptowalut – niektóre z nich mogą podlegać ograniczeniom, takim jak okresy blokady. Nie są to jednak NFT.
Platforma do przechowywania i przekazywania danych osobowych wykorzystuje zdecentralizowaną sieć Ceramic. Ramvi powiedział, że rozwiązanie to umożliwia zachowanie zgodności z unijnym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (GDPR).
GDPR narzuca prawo do bycia zapomnianym. W związku z tym powinna istnieć możliwość usuwania danych osobowych. Na przykład akcjonariusz sprzedał swoje papiery wartościowe dziesięć lat temu, a teraz chce, aby usunięto z nich informację, że kiedyś był częścią kapitału.
Ramvi z firmy Symfoni stworzył pakiet SDK, który pozwala programistom backend i tradycyjnych platform internetowych na korzystanie z rozwiązań blockchain.
Dla przypomnienia, w maju 2022 r. norweski parlament odrzucił projekt ustawy zakazującej wydobycia w tym kraju.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
