Nigeria będzie regulować kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Nigeria będzie regulować kryptowaluty

Mariusz Przepiórka
nigeria reguluje kryptowaluty

Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że zamierza regulować inwestycje w kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe. Regulator oświadczył, że odpowiednie przepisy prawne są niezbędnym elementem ochrony inwestorów i zapewnieniem przejrzystości oraz uczciwości rynków finansowych.

W swym komunikacie nigeryjska SEC poinformowała, że jej zdaniem wirtualne kryptoaktywa są papierami wartościowymi, o ile nie zostanie dowiedzione, że jest inaczej. W związku z tym to na sponsorze określonych aktywów ciąży obowiązek udowodnienia, że oferowane przez niego kryptoaktywa nie są papierami wartościowymi i nie znajdują się w obszarze jurysdykcji nigeryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Wzrost popularności kryptowalut w Afryce

Według oświadczenia nigeryjskiego regulatora, jurysdykcją instytucji objęte będą wszelkie kryptoaktywa, które można nabyć poza wyłącznymi ofertami, które pojawiają się na portalach crowdfundingowych lub w ramach innych wyjątkowych metod. W roku 2018 nigeryjski bank centralny ostrzegał, że kryptowaluty nie mają właściwości prawnej i inwestorzy nie podlegają żadnej ochronie prawnej. Mimo tego miesięczne transfery kryptowalutowe do i z Afryki o wartości poniżej 10 tys. USD wzrosły w ciągu roku o 55% do poziomu 316 mln USD w czerwcu. Takie dane podała firma analityczna Chainalysis. Statystyki pokazują również, że w samej Nigerii przelewy kryptowalutowe o niskiej wartości osiągnęły kwotę blisko 56 mln USD w czerwcu. To suma o prawie 50% większa niż rok wcześniej.

nigeria reguluje kryptowaluty
reklama
reklama