Nexus Mutual wypłaca odszkodowania po ataku na bZx | Wiadomości | CrypS.

Nexus Mutual wypłaca odszkodowania po ataku na bZx

Mariusz Przepiórka
nexus mutual

Niedawno informowaliśmy o dwóch atakach hakerskich na zdecentralizowany protokół finansowy bZx. W obu zdarzeniach użytkownicy protokołu stracili w sumie 3581 tokenów ETH o wartości blisko miliona USD. Dwójka poszkodowanych użytkowników bZx wystąpiła o odszkodowanie do Nexus Mutual.

Nexus Mutual działa na zasadzie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, dlatego pojawiały się wątpliwości czy członkowie zgodzą się na wypłatę odszkodowań po ataku hakerskim. Decyzja o wypłatach zapadła dopiero po drugim głosowaniu. Za pierwszym razem członkowie Nexus Mutual odrzucili wnioski, ponieważ wszystko wskazywało na to, że do utraty środków doszło w wyniku ataku.

Gdy jednak bZx ujawnił, że przyczyną utraty środków mógł być błąd w kodzie, ubezpieczyciel zdecydował o wypłacie rekompensat. Łączna kwota odszkodowań wyniosła 31 tys. USD. W Nexus Mutual decyzję o przyznaniu odszkodowania podejmują właściciele tokenów NXM. Organizacja jest pionierem na rynku ubezpieczeń smart kontraktów. Obecnie oferuje polisy chroniące ważne smart kontrakty w sieci Ethereum.

nexus mutual
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.