Nexus Mutual wypłaca odszkodowania po ataku na bZx | Wiadomości | CrypS.

Nexus Mutual wypłaca odszkodowania po ataku na bZx

Mariusz Przepiórka
nexus mutual

Niedawno informowaliśmy o dwóch atakach hakerskich na zdecentralizowany protokół finansowy bZx. W obu zdarzeniach użytkownicy protokołu stracili w sumie 3581 tokenów ETH o wartości blisko miliona USD. Dwójka poszkodowanych użytkowników bZx wystąpiła o odszkodowanie do Nexus Mutual.

Nexus Mutual działa na zasadzie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, dlatego pojawiały się wątpliwości czy członkowie zgodzą się na wypłatę odszkodowań po ataku hakerskim. Decyzja o wypłatach zapadła dopiero po drugim głosowaniu. Za pierwszym razem członkowie Nexus Mutual odrzucili wnioski, ponieważ wszystko wskazywało na to, że do utraty środków doszło w wyniku ataku.

Gdy jednak bZx ujawnił, że przyczyną utraty środków mógł być błąd w kodzie, ubezpieczyciel zdecydował o wypłacie rekompensat. Łączna kwota odszkodowań wyniosła 31 tys. USD. W Nexus Mutual decyzję o przyznaniu odszkodowania podejmują właściciele tokenów NXM. Organizacja jest pionierem na rynku ubezpieczeń smart kontraktów. Obecnie oferuje polisy chroniące ważne smart kontrakty w sieci Ethereum.

nexus mutual
reklama
reklama