bZx ponownie zhakowany (skradziono 2388 ETH) | Wiadomości | CrypS.

bZx ponownie zhakowany (skradziono 2388 ETH)

Mariusz Przepiórka
Hakerzy kradną kryptowaluty

bZx, zdecentralizowany protokół finansowy (DeFi) działający w sieci Ethereum ponownie padł ofiarą hakerów. Tym razem przestępcy wyprowadzili 2388 tokenów ETH o wartości około 654 tys. USD. Zdaniem współzałożyciela protokołu Kyle’a Kistnera, hakerzy zastosowali atak polegający na manipulacji danymi.

To już drugi atak na platformę bZx w ciągu ostatnich kilku dni. Wcześniej hakerzy wyprowadzili 1193 tokeny ETH o wartości niemal 322 tys. USD. Kistner zapewnił, że w tym przypadku również atak zostanie zneutralizowany.

Protokół bZx tworzy ekosystem zdecentralizowanych aplikacji (DApps), który obejmuje m.in. platformę do transakcji z dźwignią, pożyczek i portfeli online. Kistner ujawnił, że po pierwszym ataku platforma zdecydowała się wdrożyć rozwiązania Chainlink, które wskazują podejrzane transakcje. Zapewnił też, że wszystkie środki użytkowników platformy są bezpieczne.

Hakerzy kradną kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.