Nexo odkupi tokeny warte 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nexo odkupi tokeny warte 100 mln USD

Zerelik Maciej
nexo

Rada Dyrektorów Nexo zatwierdziła program wykupu tokena NEXO o wartości 100 milionów dolarów. Zgodnie z warunkami programu, firma jest teraz upoważniona – według własnego uznania i ze skutkiem natychmiastowym – do okresowego odkupu NEXO na otwartym rynku.

Oczekuje się, że program zostanie zakończony w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Po tym okresie Rada Dyrektorów Nexo może zdecydować o jego przedłużeniu. Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający w Nexo powiedział:

Program odkupu […] odzwierciedla naszą silną pozycję finansową i podkreśla naszą zdolność do jednoczesnego ulepszania naszych produktów, utrzymywania silnego bilansu i inwestowania w alternatywne strategie wzrostu. To wszystko przy jednoczesnym zapewnieniu znacznej użyteczności i wzrostu posiadaczom tokenów NEXO.

NEXO jest tokenem ERC-20 opartym na Ethereum używanym do wypłaty dywidendy z zarobków na platformie. Jego obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 1,86 miliarda dolarów.

Firma powiedziała, że odkupione tokeny zostaną wykorzystane do strategicznych inwestycji poprzez fuzje tokenów, a także do codziennych wypłat odsetek dla klientów.

Firma nie będzie jednak w stanie wykorzystać odkupionych tokenów natychmiast. Każda transza odkupu zostanie bowiem umieszczona w Rezerwie Ochrony Inwestorów (IPR) firmy na okres minimum 12 miesięcy.

Jest to druga inicjatywa Nexo dotycząca odkupu tokenów. Firma zakończyła podobny program o wartości 12 milionów dolarów na początku tego roku.

Wszystkie tokeny odkupione w ramach programu mogą być śledzone poprzez dedykowany adres ERC-20.

nexo
reklama
reklama