Nexo odkupi tokeny warte 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nexo odkupi tokeny warte 100 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
nexo

Rada Dyrektorów Nexo zatwierdziła program wykupu tokena NEXO o wartości 100 milionów dolarów. Zgodnie z warunkami programu, firma jest teraz upoważniona – według własnego uznania i ze skutkiem natychmiastowym – do okresowego odkupu NEXO na otwartym rynku.

Oczekuje się, że program zostanie zakończony w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Po tym okresie Rada Dyrektorów Nexo może zdecydować o jego przedłużeniu. Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający w Nexo powiedział:

Program odkupu […] odzwierciedla naszą silną pozycję finansową i podkreśla naszą zdolność do jednoczesnego ulepszania naszych produktów, utrzymywania silnego bilansu i inwestowania w alternatywne strategie wzrostu. To wszystko przy jednoczesnym zapewnieniu znacznej użyteczności i wzrostu posiadaczom tokenów NEXO.

NEXO jest tokenem ERC-20 opartym na Ethereum używanym do wypłaty dywidendy z zarobków na platformie. Jego obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 1,86 miliarda dolarów.

Firma powiedziała, że odkupione tokeny zostaną wykorzystane do strategicznych inwestycji poprzez fuzje tokenów, a także do codziennych wypłat odsetek dla klientów.

Firma nie będzie jednak w stanie wykorzystać odkupionych tokenów natychmiast. Każda transza odkupu zostanie bowiem umieszczona w Rezerwie Ochrony Inwestorów (IPR) firmy na okres minimum 12 miesięcy.

Jest to druga inicjatywa Nexo dotycząca odkupu tokenów. Firma zakończyła podobny program o wartości 12 milionów dolarów na początku tego roku.

Wszystkie tokeny odkupione w ramach programu mogą być śledzone poprzez dedykowany adres ERC-20.

nexoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.