Google zniesie zakaz reklamowania portfeli i giełd w USA | Wiadomości | CrypS.

Google zniesie zakaz reklamowania portfeli i giełd w USA

Redakcja
google znosi zakaz reklamowania kryptowaluty

Gigant wyszukiwarek w końcu zniósł zakaz reklamowania giełd i portfeli w Google Ads. Zakaz ten obowiązywał od 2018 roku, czyli przez prawie trzy lata.

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem, firma w sierpniu zaktualizuje swoją politykę produktów i usług finansowych. Wraz z aktualizacją, giełdy kryptowalut poznają wszystkie wymagania, które muszą spełnić, aby móc reklamować się za pośrednictwem platformy.

Google już teraz poinformowało, że zniesienie ograniczeń będzie dotyczyć tylko uregulowanych platform. Co to znaczy, że platforma jest uregulowana? W oświadczeniu możemy przeczytać, że “uregulowana” giełda musi być prawidłowo zarejestrowana w:

(a) FinCEN jako firma świadcząca usługi finansowe oraz w co najmniej jednym stanie jako podmiot świadczący usługi przekazu pieniędzy; lub
(b) podmiot bankowy zarejestrowany na poziomie federalnym lub stanowym.

Każda platforma musi też przestrzegać wszystkie odpowiednie przepisy, zarówno na poziomie stanowym, jak i federalnym.
Co więcej, musi zapewnić zgodność swoich reklam i stron docelowych z zasadami Google Ads.

Zniesienie ograniczeń póki co ma miejsce tylko dla usługodawców działających w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak, pewne ograniczenia nadal obowiązują dla firm uruchamiających ICO, protokołów DeFi oraz wszelkich produktów powiązanych z handlem kryptowalutami.

W marcu 2018 r., Alphabet – firma stojąca za Google – powołała się na “problemy prawne”, które zmusiły ją do wdrożenia surowej polityki przeciwko krypto reklamom. YouTube, spółka zależna Google, w kwietniu 2020 roku stanęła przed sądem za umożliwienie promocji krypto scamów. 

google znosi zakaz reklamowania kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.