Nayib Bukele: od jutra zaczynamy kupować 1 BTC dziennie

Nayib Bukele: od jutra zaczynamy kupować 1 BTC dziennie

Anna Sutowicz
Salwador tworzy Narodowe Biuro Bitcoina (ONBTC)

Salwador, pierwszy kraj, który przyjął Bitcoina (BTC) jako prawny środek płatniczy – nie zmienił swojej wizji. Prezydent Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że od jutra państwo zacznie kupować 1 Bitcoina dziennie.


Salwador kupi 1 BTC dziennie

Wygląda na to, że Salwador jest zdeterminowany, aby kontynuować swoją strategię pro-bitcoinową. Prezydent Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że kraj od piątku zacznie kupować jednego Bitcoina dziennie:

Od jutra kupujemy codziennie jednego #Bitcoina.

Pomysł Salwadoru spodobał się innym zwolennikom Bitcoina. Na przykład, Justin Sun z TRON naśladując strategię akumulacji, szybko dodał, że jego projekt blockchain zamierza zrobić to samo.

Ogłoszenie ma miejsce parę miesięcy po tym, jak naród dokonał ostatniego zakupu BTC w lipcu 2022 roku. Według tweeta prezydenta Salwadoru, środkowoamerykański kraj kupił wówczas 80 BTC po cenie 19 tysięcy dolarów. Bukele opublikował wpis, w którym stwierdził, że BTC to przyszłość. Wyraził także zadowolenie z kupna kryptowaluty w tak niskiej cenie.

Salwador zaczął kupować BTC we wrześniu ubiegłego roku, zaraz po uczynieniu go legalnym środkiem płatniczym. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) parokrotnie ostrzegał Salwador, że Bitcoin stwarza zbyt wiele zagrożeń dla stabilności finansowej, aby mógł być prawnym środkiem płatniczym. Na podstawie różnych informacji o zakupach, które dotychczas Nayib Bukele opublikował na Twitterze, ten mały kraj Ameryki Środkowej zgromadził 2381 BTC.

Salwador i FTX

Według niepotwierdzonych doniesień, Salwador był krótko zaangażowany w trwającą sagę FTX i trzymał BTC na upadłej giełdzie kryptowalut, jednak Nayib Bukele zaprzeczył takim informacjom w rozmowie z dyrektorem generalnym Binance – Changpeng Zhao.

Salwador tworzy Narodowe Biuro Bitcoina (ONBTC)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.