Narodowy Bank Ukrainy ogranicza przelewy w hrywnach na giełdy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Narodowy Bank Ukrainy ogranicza przelewy w hrywnach na giełdy kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Binance pomaga uchodźcom z Ukrainy

Narodowy Bank Ukrainy nałożył dodatkowe ograniczenia dotyczące międzynarodowych transakcji. Obywatele tego kraju nie mogą dokonywać przelewów w hrywnach na giełdy kryptowalut.


Zgodnie z zarządzeniem NBU, osoby fizyczne mają tymczasowy zakaz dokonywania transakcji typu Quasi Cash ze swoich rachunków bankowych w hrywnach. Transgraniczne przelewy P2P w walucie krajowej są ograniczone do kwoty 100 000 hrywien miesięcznie. Wykorzystanie własnej waluty obcej do transakcji typu Quasi Cash oraz międzynarodowych przelewów P2P podlega łącznemu limitowi o równowartości 100 000 hrywien miesięcznie.

Transakcje Quasi Cash obejmują kupowanie kryptowalut, zasilanie rachunków maklerskich lub forex, doładowywanie e-portfeli, kupowanie bonów upominkowych, przelewy do zakładów bukmacherskich, wypłacanie czeków podróżnych itp.

Celem wprowadzenia zakazu jest zapobieganie odpływowi kapitału z kraju w czasie wojny z rosyjskim agresorem. Ograniczenia nie dotyczą używania kart płatniczych za granicą i na Ukrainie do płacenia za towary i usługi. Warto również przypomnieć, że od 16 marca PrivatBank tymczasowo zakazał swoim klientom wpłacania hrywien na giełdy kryptowalut.

Binance pomaga uchodźcom z Ukrainy
reklama
reklama