Narodowy Bank Ukrainy ogranicza przelewy w hrywnach na giełdy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Narodowy Bank Ukrainy ogranicza przelewy w hrywnach na giełdy kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Ukraina ujawnia na co wydała zebrane kryptowaluty

Narodowy Bank Ukrainy nałożył dodatkowe ograniczenia dotyczące międzynarodowych transakcji. Obywatele tego kraju nie mogą dokonywać przelewów w hrywnach na giełdy kryptowalut.


Zgodnie z zarządzeniem NBU, osoby fizyczne mają tymczasowy zakaz dokonywania transakcji typu Quasi Cash ze swoich rachunków bankowych w hrywnach. Transgraniczne przelewy P2P w walucie krajowej są ograniczone do kwoty 100 000 hrywien miesięcznie. Wykorzystanie własnej waluty obcej do transakcji typu Quasi Cash oraz międzynarodowych przelewów P2P podlega łącznemu limitowi o równowartości 100 000 hrywien miesięcznie.

Transakcje Quasi Cash obejmują kupowanie kryptowalut, zasilanie rachunków maklerskich lub forex, doładowywanie e-portfeli, kupowanie bonów upominkowych, przelewy do zakładów bukmacherskich, wypłacanie czeków podróżnych itp.

Celem wprowadzenia zakazu jest zapobieganie odpływowi kapitału z kraju w czasie wojny z rosyjskim agresorem. Ograniczenia nie dotyczą używania kart płatniczych za granicą i na Ukrainie do płacenia za towary i usługi. Warto również przypomnieć, że od 16 marca PrivatBank tymczasowo zakazał swoim klientom wpłacania hrywien na giełdy kryptowalut.

Ukraina ujawnia na co wydała zebrane kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.