Największy mining pool Ethereum kończy z wydobyciem Proof-of-Work | Wiadomości | CrypS.

Największy mining pool Ethereum kończy z wydobyciem Proof-of-Work

Mariusz Przepiórka
koniec wydobywania eth w algorytmie proof of work

Największy na świecie mining pool ETH, Ethermine, ogłosił, że zamierza całkowicie zrezygnować z wydobycia Proof-of-Work (PoW). Ethermine informuje, że pulpit górnika na platformie spółki rozpoczyna końcowe odliczanie, a użytkownicy mogą kontynuować wydobycie ETH do czasu jego zakończenia.


Zgodnie z ostatnim ogłoszeniem Ethermine, platforma planuje wstrzymać wydobycie ETH po przeprowadzeniu The Merge. Według obecnych danych sieć Ethereum przejdzie z PoW na Proof-of-Stake (PoS) około 15 września 2022.

Ethermine to największy na świecie mining pool ETH o wydajności 262,79 terahashów na sekundę (TH/s) działający w blockchainie Ethereum. Według aktualnych statystyk, drugi w kolejności mining pool pod nazwą F2pool może pochwalić się wydajnością na poziomie 127,48 TH/s.

Ethermine na swym oficjalnym blogu wskazuje, że „faza wydobycia ETH zakończy się 15 września 2022 roku. Po tej dacie nie będzie już możliwe wydobywanie ETH w sieci Ethereum za pomocą kart graficznych lub ASIC. W konsekwencji tego przejścia mining pool Ethermine po zakończeniu fazy wydobywczej PoW przejdzie na tryb „tylko wypłata”.

Koniec wydobycia Ethereum nie oznacza jednak, że mining pool przestanie istnieć. Ethermine zaprosił stowarzyszonych górników do przyłączenia się do wydobycia jednej z czterech pozostałych kryptowalut, które obsługuje:

  • Ethereum Classic (ETC),
  • Ravencoin (RVN),
  • Ergo (ERGO),
  • Beam (BEAM).

Nieznana przyszłość PoW Ethereum

Komunikat Ethermine następuje po proponowanym utworzeniu nowej wersji Ethereum w algorytmie Proof-of-Work o nazwie ETHW. Niektóre giełdy zaczęły notować ETHW, jednak token IOU stracił 63% i spadł z wysokiego poziomu 139,62 USD za jednostkę do dzisiejszej ceny 50,68 USD. Hard fork będący odpowiedzią na Merge nie został jeszcze przeprowadzony, więc trudno powiedzieć, jaki hashrate będzie dostępny w blockchainie ETHW.

Ponadto, w ciągu ostatnich czterech dni, sieć Ethereum Classic (ETC) otrzymała znaczny wzrost hashrate, zyskując od 17 sierpnia 39% większą wydajność. Hashrate ETC 20 sierpnia 2022 osiągnął rekord wszech czasów, przekraczając 38 terahashów na sekundę (TH/s).

koniec wydobywania eth w algorytmie proof of workreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.