Największy australijski bank uruchamia kryptowalutowe usługi | Wiadomości | CrypS.

Największy australijski bank uruchamia kryptowalutowe usługi

Michał Misiura
australia

Największy australijski bank to pierwsza instytucja finansowa w tym kraju, która wejdzie na rynek kryptowalut. Commonwealth Bank of Australia (CBA) będzie korzystać ze wsparcia giełdy Gemini i firmy analitycznej Chainalysis.

Już wkrótce 6,5 mln użytkowników aplikacji mobilnej największego australijskiego banku, otrzyma możliwość kupowania i przechowywania kryptowalut. Na początku będzie to bitcoin i 9 altcoinów, wśród których na pewno pojawią się Ethereum, bitcoin cash i litecoin. Usługa wystartuje od przyszłego roku, a w jej uruchomieniu będą pomagać giełda kryptowalut Gemini oraz Chainalysis.

Informacje na ten temat pochodzą z oficjalnego ogłoszenia, wydanego dziś przez Commonwealth Bank. Możemy przeczytać w nim, że program pilotażowy rozpocznie się w najbliższych tygodnia, a usługi będą udostępniane stopniowo coraz większej liczbie klientów od 2022 roku.

Badania przeprowadzone przez CBA wykazały, że duża liczba jego klientów chce uzyskać dostęp do aktywów kryptograficznych jako klasy inwestycyjnej i już kupuje, sprzedaje i przechowuje aktywa kryptograficzne za pośrednictwem różnych giełd kryptowalut. – napisano w oświadczeniu wydanym przez bank.

Wkrótce dołączą kolejni

Zdaniem przedstawicieli Blockchain Australia, inicjatywa Commonwealth Banku przybliża przyjęcie kryptowalut przez pozostałe wielkie krajowe banki, czyli National Australia Bank (NAB), Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) i Westpac. Steve Vallas – dyrektor stowarzyszenia, komentował w rozmowie z Cointelegraph, że jest to niezwykle ważny ruch. Czterech bankowych gigantów wyznacza trendy w australijskiej bankowości i stanowi jej wizytówkę na arenie międzynarodowej. W podobnym tonie wypowiadała się Caroline Bowler, CEO lokalnej giełdy kryptowalut BTC Markets.

Posunięcie CBA jest ekscytujące i nieodwracalne. To kolejny dzień zapisujący się wielkimi literami dla kryptowalut i wygląda na to, że Australia nagle postawiła tu swój pierwszy krok. Przez cały czas mówiono nam, że nadrabiamy zaległości, ale teraz wchodzimy na globalną pozycję lidera z naszym największym bankiem. – mówiła Bowler.

australiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.