Największy australijski bank uruchamia kryptowalutowe usługi | Wiadomości | CrypS.

Największy australijski bank uruchamia kryptowalutowe usługi

Michał Misiura
australia

Największy australijski bank to pierwsza instytucja finansowa w tym kraju, która wejdzie na rynek kryptowalut. Commonwealth Bank of Australia (CBA) będzie korzystać ze wsparcia giełdy Gemini i firmy analitycznej Chainalysis.

Już wkrótce 6,5 mln użytkowników aplikacji mobilnej największego australijskiego banku, otrzyma możliwość kupowania i przechowywania kryptowalut. Na początku będzie to bitcoin i 9 altcoinów, wśród których na pewno pojawią się Ethereum, bitcoin cash i litecoin. Usługa wystartuje od przyszłego roku, a w jej uruchomieniu będą pomagać giełda kryptowalut Gemini oraz Chainalysis.

Informacje na ten temat pochodzą z oficjalnego ogłoszenia, wydanego dziś przez Commonwealth Bank. Możemy przeczytać w nim, że program pilotażowy rozpocznie się w najbliższych tygodnia, a usługi będą udostępniane stopniowo coraz większej liczbie klientów od 2022 roku.

Badania przeprowadzone przez CBA wykazały, że duża liczba jego klientów chce uzyskać dostęp do aktywów kryptograficznych jako klasy inwestycyjnej i już kupuje, sprzedaje i przechowuje aktywa kryptograficzne za pośrednictwem różnych giełd kryptowalut. – napisano w oświadczeniu wydanym przez bank.

Wkrótce dołączą kolejni

Zdaniem przedstawicieli Blockchain Australia, inicjatywa Commonwealth Banku przybliża przyjęcie kryptowalut przez pozostałe wielkie krajowe banki, czyli National Australia Bank (NAB), Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) i Westpac. Steve Vallas – dyrektor stowarzyszenia, komentował w rozmowie z Cointelegraph, że jest to niezwykle ważny ruch. Czterech bankowych gigantów wyznacza trendy w australijskiej bankowości i stanowi jej wizytówkę na arenie międzynarodowej. W podobnym tonie wypowiadała się Caroline Bowler, CEO lokalnej giełdy kryptowalut BTC Markets.

Posunięcie CBA jest ekscytujące i nieodwracalne. To kolejny dzień zapisujący się wielkimi literami dla kryptowalut i wygląda na to, że Australia nagle postawiła tu swój pierwszy krok. Przez cały czas mówiono nam, że nadrabiamy zaległości, ale teraz wchodzimy na globalną pozycję lidera z naszym największym bankiem. – mówiła Bowler.

australia
reklama
reklama