Największe muzeum sztuki na świecie współpracuje z Binance NFT | Wiadomości | CrypS.

Największe muzeum sztuki na świecie współpracuje z Binance NFT

Konrad Juszczyk
Największe muzeum sztuki na świecie współpracuje z Binance NFT

Największe muzeum sztuki na świecie — The State Hermitage Museum ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży NFT na giełdzie Binance NFT.

Współpraca muzeum sztuki z Binance NFT

Rok 2021 to rok NFT, ponieważ ich sprzedaż wynosi nawet dziesiątki milionów dolarów za dzieło. Jak dotąd praca Beeple’a „Everydays: The First 5000 Days” jest najdroższym, jakie kiedykolwiek sprzedano, ponieważ cyfrowe dzieło sztuki w formie niewymiennego tokenu zostało zakupione za 69,3 miliona dolarów. Kolejną głośną sprzedażą był Cryptopunk #7523, który został nabyty za 11,8 miliona dolarów w ethereum (ETH). Być może kolejne rekordy zostaną pobite ze względu na nową współpracę Binance.

30 sierpnia Binance NFT ogłosiło, że platforma do sprzedaży niewymiennych tokenów uruchomi kolekcję premium wspieraną przez Państwowe Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu w Rosji. Aukcja NFT rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 7 września 2021 roku. Na aukcji zostaną zaprezentowane dzieła NFT autorstwa światowej sławy artystów jak Vincent Van Gogh, Claude Monet i Leonardo da Vinci. Cena wywoławcza za każdą sztukę wyniesie 10 000 USD.

dzieła nft na nowej kolekcji binance z muzeum w Rosji

Wszystkie prace powstały w dwóch egzemplarzach: jedna będzie przechowywana w Ermitażu, druga będzie prezentowana na Binance NFT. Ich autentyczność potwierdza dyrektor muzeum Michaił Piotrowski. Data, godzina i miejsce podpisania będą ustalone w metadanych. Warto podkreślić, że Muzeum w Sankt Petersburgu jest największym muzeum sztuki na świecie i szczyci się jednymi z najlepszych arcydzieł na świecie. Więcej szczegółów o wystawionych pracach znajdziemy na stronie Binance.

Największe muzeum sztuki na świecie współpracuje z Binance NFT
reklama
reklama