Najstarszy amerykański bank zintegruje narzędzia od Chainalysis | Wiadomości | CrypS.

Najstarszy amerykański bank zintegruje narzędzia od Chainalysis

Zerelik Maciej
BNY Mellon żałuje, że nie wszedł na statek cyfrowych aktywów

BNY Mellon, największy na świecie bank powierniczy, ma zamiar zintegrować platformę Chainalysis, aby monitorować i analizować produkty kryptowalutowe. Ruch ten jest częścią strategii instytucji mającej na celu zbudowanie krypto usług dla swoich klientów.

Odważne posunięcie BNY Mellon

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, bank planuje zintegrować pełny pakiet oprogramowania Chainalysis. Pomoże to jej klientom w ocenie trendów kryptowalutowych i „granularnej aktywności w celu wsparcia praktyk zgodności i należytej staranności.” Krótko mówiąc, BNY Mellon chce śledzić aktywa w ramach usług powierniczych, które zapewnia swoim klientom.

Oprogramowanie do zarządzania ryzykiem oferowane przez Chainalysis, KYT (Know Your Transaction) monitoruje transakcje w czasie rzeczywistym dla wszystkich aktywów kryptowalutowych i wykrywa aktywność „wysokiego ryzyka”.

Z kolei narzędzie śledcze – Reactor – oferuje firmom możliwość badania podejrzanej aktywności. Kryptos jest katalogiem referencyjnym dla aktywności on-chain usług kryptowalutowych. Oprogramowanie zostało zaprojektowane, aby pomóc instytucjom finansowym w zrozumieniu ryzyka związanego z aktywami cyfrowymi i możliwościami inwestycyjnymi.

Jonathan Levin, współzałożyciel i główny strateg Chainalysis, podkreślił znaczenie instytucji finansowych w rozwoju branży kryptowalut:

BNY Mellon to najlepsze z obu światów: ma reputację jednego z najbardziej godnych zaufania banków na świecie, jednocześnie promując innowacyjną i przyszłościową kulturę. Jesteśmy dumni, że możemy z nimi współpracować podczas uruchamiania ich działalności związanej z cyfrowymi aktywami.

Przedsięwzięcia BNY Mellon związane z kryptowalutami

BNY Mellon wkroczył na rynek bitcoina zaledwie rok temu. Instytucja ogłosiła wprowadzenia obsługi cyfrowych aktywów w imieniu swoich klientów. Nawiązała również współpracę z Grayscale, aby pomóc największemu na świecie menedżerowi aktywów cyfrowych w przekształceniu jego BTC Trust w fundusz ETF.

Dyrektor generalny BNY Mellon, Emily Portney, przewidziała ostatnio w wywiadzie, że kryptowaluty mają potencjał, aby mocno przyczynić się do wzrostu przychodów banku w 2023 roku. Stwierdziła też, że regulatorzy na całym świecie powinni wprowadzić jasność w tej przestrzeni. Według niej będzie to krok naprzód dla jej banku.

BNY Mellon żałuje, że nie wszedł na statek cyfrowych aktywów
reklama
reklama