Laureat Nagrody Nobla krytykuje kryptowaluty: "nie mają żadnej wartości" | Wiadomości | CrypS.

Laureat Nagrody Nobla krytykuje kryptowaluty: “nie mają żadnej wartości”

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Laureat Nagrody Nobla krytykuje kryptowaluty

Laureat Nagrody Nobla, Ben Bernanke ostatnio skrytykował koncepcję kryptowalut. Stwierdził: „nie wykazano, aby tokeny miały jakąkolwiek wartość ekonomiczną”.


Ben Bernanke, jeden z najbardziej znanych ekonomistów, laureat Nagrody Nobla w 2022 roku i były prezes Rezerwy Federalnej ostatnio skrytykował kryptowaluty. W wywiadzie opublikowanym 7 grudnia przez szwedzki dziennik Dagens Nyheter, Bernanke powiedział, że jak dotąd nie wykazano, aby tokeny miały jakąkolwiek wartość ekonomiczną i bez względu na to, czy będą regulowane, czy nie – są skazane na porażkę.

Bernanke krytycznie o kryptowalutach

Zdaniem noblisty, kryptowaluty są wykorzystywane przede wszystkim do działalności przestępczej.

Jak dotąd kryptowaluty nie udowodniły, że mają w ogóle jakąś wartość ekonomiczną. (…) Albo nie są regulowane i wtedy upadną, bo ludzie im nie ufają, albo są regulowane i wtedy upadną, bo są wykorzystywane głównie do działalności przestępczej, takiej jak unikanie podatków, finansowanie terroryzmu i handel narkotykami – powiedział w wywiadzie Bernanke.

W maju były prezes Rezerwy Federalnej stwierdził, że nie sądzi, aby Bitcoin (BTC) mógł osiągnąć status waluty alternatywnej.

Ben Bernanke i nagroda Nobla

Bernanke dzieli nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii z profesorami: Douglasem Diamondem i Philipem Dybvigiem. Wspólnie trójka laureatów stworzyła teoretyczne podstawy nowoczesnych regulacji bankowych:

Współczesne badania nad bankowością wyjaśniają, dlaczego mamy banki, jak uczynić je mniej podatnymi na kryzysy i jak upadki banków pogłębiają kryzysy finansowe.

W uzasadnieniu nagrody wskazano, że analizy profesorów miały ogromne znaczenie praktyczne w regulowaniu rynków finansowych i radzeniu sobie z kryzysami finansowymi. Podstawy tych badań tegoroczni laureaci stworzyli na początku lat 80.

Laureat Nagrody Nobla krytykuje kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.