Na rynek bitcoina przybywa wiele nowych wielorybów. To dobry znak | Wiadomości | CrypS.

Na rynek bitcoina przybywa wiele nowych wielorybów. To dobry znak

Karolina Zawodnik
bitcoin

Założyciel oraz dyrektor generalny popularnej platformy analitycznej CryptoQuant – Ki Young Ju – zauważył, iż “zapasy” BTC zgromadzone przez nowych wielorybów czołowej kryptowaluty zaczęły przewyższać ilość bitcoinów trzymaną przez starszych inwestorów z tej grupy.


  • CEO CryptoQuant zauważył, że początkowe inwestycje nowych wielorybów BTC są blisko 2-krotnie większe niż skumulowana suma inwestycji starych wielorybów,
  • Napływ nowych dużych inwestorów na rynek bitcoina jest dobrym znakiem świadczącym o jego rosnącej adopcji.

Nowe wieloryby przybywają do rynku BTC

Z danych udostępnionych przez założyciela CryptoQuant wynika, iż nowe wieloryby posiadają łącznie około 110,6 mld dol. w bitcoinie. Liczba ta przewyższa wartość BTC trzymanych przez długoterminowych wielorybów, która wynosi 67 mld dol. 

Aby zakwalifikować się do grupy wieloryba krótkoterminowego, średni wiek BTC przypisanego do adresu kryptograficznego musi być krótszy niż 155 dni. Należy również wyjaśnić, iż platforma CryptoQuant wykluczyła przy tym portfele należące do scentralizowanych giełd wirtualnych walut i górników. 

W ubiegłym tygodniu Ki Young Ju w szczególności przyjrzał się również niezrealizowanym zyskom różnych grup posiadaczy bitcoina. Na prowadzenie wyłoniły się stare wieloryby, których zyski sięgały 223%. Jednak nowe wieloryby wywodzące się z tradycyjnych finansów, które nabyły BTC za pośrednictwem ETF-ów spot na BTC, odnotowały skromne niezrealizowane zyski w wysokości 1,6%. 

CEO CryptoQuant zwrócił uwagę także na zyski drobnych górników, które przekroczyły 130%. Dla porównania duzi górnicy muszą zadowolić się 81% niezrealizowanych zysków. Biorąc pod uwagę wszystkie te dane,  Ki Young Ju uznał, że zyski te nie są wystarczające. Z tego powodu twierdzi on, iż mało prawdopodobne jest to, aby obecny cykl hossy zakończył się już na tym etapie. 

Aktualna sytuacja na wykresie bitcoina

W chwili pisania tego tekstu kurs BTC walczy o to, aby utrzymać się ponad poziomem 66 tys. dol. Zmiana pod względem procentowym na wykresie czołowej kryptowaluty w zakresie dobowym nie przekracza 1%. 

BTC
Wykres BTC/USDT. Źródło: tradingview.com

Należy zwrócić uwagę na to, iż wczoraj (tj. 22 kwietnia br.) amerykańskie ETF-y spot na BTC odnotowały przyzwoite przepływy o łącznej wartości 62 mln dol. Na prowadzenie wysunął się bitcoinowy ETF od Fidelity – FBTC. 

Swoje najnowsze ATH cenowe największa z kryptowalut ustanowiła już w połowie marca br., czyli jeszcze przed halvingiem.

Wyniosło ono wówczas 73,7 tys. dol. Mimo to liczni jej zwolennicy liczą na kontynuację wzrostów w nadchodzących tygodniach wraz z postępującą adopcją BTC oraz ograniczoną dostępnością tej wirtualnej waluty na rynku.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.