Morgan Stanley inwestuje w bitcoinowy fundusz Greyscale | Wiadomości | CrypS.

Morgan Stanley inwestuje w bitcoinowy fundusz Greyscale

Mariusz Przepiórka
morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscale

Morgan Stanley, bank inwestycyjny z Wall Street, zainwestował w bitcoinowy fundusz Greyscale, co wskazuje na rosnącą akceptację branży kryptowalutowej przez duże instytucje rynku finansowego.

Zgodnie z dokumentem złożonym 28 czerwca w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Morgan Stanley Europe Opportunity Fund, który inwestuje w uznane i rozwijające się firmy, na dzień 30 kwietnia posiadał 28 298 akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Zaangażowanie Morgan Stanley jest warte około 840 000 USD przy obecnej wartości akcji GBTC wynoszącej 29,68 USD. Na koniec kwietnia wartość akcji wynosiła ponad 1,3 mln USD.

European Opportunity Fund należący do Morgan Stanley ma na celu dążenie do maksymalnego wzrostu wartości kapitału poprzez inwestowanie w aktywa, które „zespół inwestycyjny uważa za niedowartościowane w momencie zakupu”. Grayscale jest zdecydowanie największym na świecie zarządcą aktywów kryptowalutowych, posiadając pod swoją opieką kwotę 29 mld USD. Grayscale Bitcoin Trust odpowiada za znaczną część tych aktywów (ponad 21,7 mld USD).

Bankowość inwestycyjna przekonuje się do kryptowalut

Mimo wcześniejszego lekceważenia największej kryptowaluty, gigant bankowości inwestycyjnej najwyraźniej zmienił zdanie i stał się jednym z jej ważniejszych zwolenników na Wall Street. Potwierdził on, że jego fundusze instytucjonalne mogą uzyskać nawet 25% udziałów w rynkach bitcoina. Inwestycje te będą działać jako zabezpieczenie przed ewentualną obniżką na rynkach akcji i obligacji. Morgan Stanley posiada także dużą ilość akcji, kojarzonej z rynkiem kryptowalut, spółki MicroStrategy.

Morgan Stanley oświadczył w maju, że zaoferuje swym najważniejszym klientom trzy produkty oparte na kryptowalutach. Spekuluje się również, że firma prowadzi rozmowy w sprawie zakupu Bithumb, południowokoreańskiej giełdy kryptowalutowej. Niektóre firmy, takie jak MicroStrategy, Tesla i Square, zdecydowały się zamienić część zasobów gotówkowych na kryptowaluty, natomiast inne starały się wykorzystać rosnący popyt na rozwiązania inwestycyjne.

morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscale
reklama
reklama