Morgan Stanley inwestuje w bitcoinowy fundusz Greyscale | Wiadomości | CrypS.

Morgan Stanley inwestuje w bitcoinowy fundusz Greyscale

Mariusz Przepiórka
morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscale

Morgan Stanley, bank inwestycyjny z Wall Street, zainwestował w bitcoinowy fundusz Greyscale, co wskazuje na rosnącą akceptację branży kryptowalutowej przez duże instytucje rynku finansowego.

Zgodnie z dokumentem złożonym 28 czerwca w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Morgan Stanley Europe Opportunity Fund, który inwestuje w uznane i rozwijające się firmy, na dzień 30 kwietnia posiadał 28 298 akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Zaangażowanie Morgan Stanley jest warte około 840 000 USD przy obecnej wartości akcji GBTC wynoszącej 29,68 USD. Na koniec kwietnia wartość akcji wynosiła ponad 1,3 mln USD.

European Opportunity Fund należący do Morgan Stanley ma na celu dążenie do maksymalnego wzrostu wartości kapitału poprzez inwestowanie w aktywa, które „zespół inwestycyjny uważa za niedowartościowane w momencie zakupu”. Grayscale jest zdecydowanie największym na świecie zarządcą aktywów kryptowalutowych, posiadając pod swoją opieką kwotę 29 mld USD. Grayscale Bitcoin Trust odpowiada za znaczną część tych aktywów (ponad 21,7 mld USD).

Bankowość inwestycyjna przekonuje się do kryptowalut

Mimo wcześniejszego lekceważenia największej kryptowaluty, gigant bankowości inwestycyjnej najwyraźniej zmienił zdanie i stał się jednym z jej ważniejszych zwolenników na Wall Street. Potwierdził on, że jego fundusze instytucjonalne mogą uzyskać nawet 25% udziałów w rynkach bitcoina. Inwestycje te będą działać jako zabezpieczenie przed ewentualną obniżką na rynkach akcji i obligacji. Morgan Stanley posiada także dużą ilość akcji, kojarzonej z rynkiem kryptowalut, spółki MicroStrategy.

Morgan Stanley oświadczył w maju, że zaoferuje swym najważniejszym klientom trzy produkty oparte na kryptowalutach. Spekuluje się również, że firma prowadzi rozmowy w sprawie zakupu Bithumb, południowokoreańskiej giełdy kryptowalutowej. Niektóre firmy, takie jak MicroStrategy, Tesla i Square, zdecydowały się zamienić część zasobów gotówkowych na kryptowaluty, natomiast inne starały się wykorzystać rosnący popyt na rozwiązania inwestycyjne.

morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscalereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.