Monero modernizuje sieć by ograniczyć cryptojacking | Wiadomości | CrypS.

Monero modernizuje sieć by ograniczyć cryptojacking

Michał Misiura
minning monero na innych zasadach - cios w kryptojacking

Monero było ulubioną kryptowalutą botnetów parających się cryptojackingiem. Teraz może się to jednak zmienić. Wszystko za sprawą przesunięcia algorytmu górniczego z CryptoNightR do RandomX. 

Powodem podjęcia tego kroku jest przeciwdziałanie centralizacji ASIC i jej negatywnym skutkom. Co za tym idzie uderzy także w boty służące do wydobywania monero na komputerach nieświadomych ofiar cryptojackingu. RandomX zapewni przewagę górnikom CPU, spychając na dalszy plan wydobycie GPU. Dostęp do wydobycia stanie się więc bardziej równomierny dla wszystkich górników.

Dzięki zmianom wydobycie monero stanie się bardziej zdecentralizowane. Ważnym powodem przesunięcia algorytmu, był problem cryptojackingu i botnetów, dla których monero stało się ulubioną kryptowalutą. Tego roku francuska policja zlikwidowała serwer szajki hakerów, która mogła wydobyć w ten sposób 2,3 mln dolarów infekując 850 000 komputerów w ponad 100 krajach. RandomX utrudni życie podobnym grupom i prawdopodobnie ograniczy skale zjawiska.

Tu znajdziesz więcej informacji na temat cryptojackingu, profilaktyki oraz leczenia zarażonego sprzętu.  

minning monero na innych zasadach - cios w kryptojackingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.