Monero modernizuje sieć by ograniczyć cryptojacking | Wiadomości | CrypS.

Monero modernizuje sieć by ograniczyć cryptojacking

Michał Misiura
minning monero na innych zasadach - cios w kryptojacking

Monero było ulubioną kryptowalutą botnetów parających się cryptojackingiem. Teraz może się to jednak zmienić. Wszystko za sprawą przesunięcia algorytmu górniczego z CryptoNightR do RandomX. 

Powodem podjęcia tego kroku jest przeciwdziałanie centralizacji ASIC i jej negatywnym skutkom. Co za tym idzie uderzy także w boty służące do wydobywania monero na komputerach nieświadomych ofiar cryptojackingu. RandomX zapewni przewagę górnikom CPU, spychając na dalszy plan wydobycie GPU. Dostęp do wydobycia stanie się więc bardziej równomierny dla wszystkich górników.

Dzięki zmianom wydobycie monero stanie się bardziej zdecentralizowane. Ważnym powodem przesunięcia algorytmu, był problem cryptojackingu i botnetów, dla których monero stało się ulubioną kryptowalutą. Tego roku francuska policja zlikwidowała serwer szajki hakerów, która mogła wydobyć w ten sposób 2,3 mln dolarów infekując 850 000 komputerów w ponad 100 krajach. RandomX utrudni życie podobnym grupom i prawdopodobnie ograniczy skale zjawiska.

Tu znajdziesz więcej informacji na temat cryptojackingu, profilaktyki oraz leczenia zarażonego sprzętu.  

minning monero na innych zasadach - cios w kryptojacking
reklama
reklama