Młodszy brat bitcoina bije w tym tygodniu kilka nowych rekordów | Wiadomości | CrypS.

Młodszy brat bitcoina bije w tym tygodniu kilka nowych rekordów

Karolina Kropopek

Kryptowaluta określana przez niektórych członków społeczności wirtualnych walut mianem “cyfrowego srebra” doświadczyła wzmożonej aktywności w swojej sieci.


Litecoin (LTC) na krótko wyprzedził nawet bitcoina (BTC) pod względem liczby przeprowadzonych transakcji.

Sieć LTC doznaje wzmożonej aktywności

W poniedziałek (tj. 13 listopada br.) liczba aktywnych adresów w sieci Litecoina dotarła do poziomu najwyższego od ostatnich 6 miesięcy. Wzrosła wówczas do poziomu 979,55 tys. Tym samym przebiła ona poprzedni rekord odnotowany w maju br. napędzany uruchomieniem standardu tokenów LTC-20. Wtedy to wyniósł on 719,3 tys. aktywnych adresów.

Z kolei według danych pochodzących od BitInfoCharts dzień później (tj. 14 listopada br.) liczba transakcji osiągnęła rekordowy poziom 1,09 mln. Tym samym LTC przyćmił czołową wirtualną walutę, która tego dnia miała przeprowadzonych w swojej sieci 523,28 tys. transakcji.

Oczywiście na uwadze warto mieć fakt, iż mimo dużej ilości transakcji ich wartość nie była stosunkowo wysoka. Większość ruchów na blockchainie, do którego przynależy LTC była zatem generowana przez transakcje o niskiej wartości. Dowodem na to jest m.in. wolumen, który oscylował w okolicach 2,03 mld dol. To zaś oznacza spadek o ponad 90% od szczytu na poziomie 26,18 mld dol. odnotowanego w styczniu obecnego roku.

Wzrost liczby transakcji nie przeciążył sieci Litecoina

Niewątpliwie wraz ze skokiem aktywności na blockchainie LTC wzrosła również łączna kwota opłat trafiających do górników tej kryptowaluty. Średnia opłata uiszczana za transakcję jednak spadła. To pokazuje, iż mimo wzmożonego ruchu sieć Litecoina nie stanęła w obliczu przeciążenia.

Zwykle, gdy w sieciach blockchain panuje tłok, niektórzy użytkownicy kryptowalut decydują się na zapłatę większej ilości środków, aby ich transakcja została priorytetowo dodana do blockchaina.

15 listopada br. wspomniany projekt podzielił się także informacją o tym, że wiodący dostawca usług handlowych i powierniczych Bakkt dodał LTC do swojej ponownie uruchomionej ulepszonej platformy. Na tym tle warto zauważyć, iż na jego liście znalazło się tylko 6 kryptowalut. 

W chwili pisania tego tekstu LTC handluje w pobliżu 72,33 dol. za monetę. Obecnie z kapitalizacją rynkową przekraczającą 5,2 mld dol. zajmuje on 17 pozycję wśród największych kryptowalutowych projektów. W ciągu ostatniego roku jego wartość wzrosła o ponad 24%. Tymczasem liczba długoterminowych posiadaczy litecoina wzrosła do 5,26 miliona, co wskazuje na rosnące zaufanie do tego cyfrowego aktywa.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.