SEC wnosi pozew przeciwko deweloperowi Mirror Protocol | Wiadomości | CrypS.

SEC wnosi pozew przeciwko deweloperowi Mirror Protocol

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sec ma nową tymczasową prezeskę

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła w piątek, że złożyła pozew przeciwko firmie Terraform Labs PTE, Ltd., deweloperowi Mirror Protocol oraz jej współzałożycielowi i dyrektorowi generalnemu, Do Kwonowi.

Zgodnie z komunikatem prasowym, wezwanie do egzekwowania prawa ma miejsce w kontekście dochodzenia wszczętego przeciwko Terraform Labs i jej dyrektorowi generalnemu. Mieli oni rzekomo naruszyć federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

W rzeczywistości, SEC w swoim zgłoszeniu w Sądzie Okręgowym dla Południowego Okręgu Nowego Jorku zauważa, że władze badają, czy popełnili oni takie naruszenia uruchamiając Mirror Protocol w 2020 roku. SEC opisuje Mirror Protocol jako miejsce, w którym użytkownicy mogą tworzyć i handlować kryptowalutami zwanymi mAssets. Odzwierciedlają one cenę amerykańskich papierów wartościowych i pozwalają uzyskać tokeny zarządzania MIR. SEC skomentowała w komunikacie:

W zgłoszeniu stwierdzono, że na podstawie trwającego dochodzenia SEC ma powody, aby sądzić, że Terraform Labs i Kwon uczestniczyli w tworzeniu, promowaniu i oferowaniu sprzedaży mAssets i tokenów MIR amerykańskim inwestorom. Jak podano w zgłoszeniu, pracownicy SEC przekazali zarówno Terraform Labs, jak i Kwonowi wezwania śledcze wymagające przedstawienia pewnych dokumentów i zmuszające Kwona do złożenia zeznań.

Jednak regulator zwrócił uwagę, że zarówno Terraform Labs, jak i Kwon odmówili dostarczenia jakichkolwiek dokumentów lub zastosowania się do zobowiązań. To właśnie spodowało, że SEC postanowiła złożyć pozew. Komisja dodała:

Wniosek SEC wnosi o wydanie przez sąd nakazu kierującego Terraform Labs i Kwon do wykazania przyczyny, dlaczego sąd nie powinien zmusić ich do przedstawienia dokumentów zgodnie z wymogami wezwań i zmusić Kwona do stawienia się w celu złożenia zeznań. Dalej wniosek wnosi o wydanie przez sąd, po wydaniu orzeczenia w sprawie nakazu przedstawienia przyczyny, nakazującego Terraform Labs i Kwonowi pełne zastosowanie się do wezwań.

sec ma nową tymczasową prezeskęreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.