Minister Ukrainy: kryptowaluty są niezbędne do obrony kraju | Wiadomości | CrypS.

Minister Ukrainy: kryptowaluty są niezbędne do obrony kraju

Anna Sutowicz
Ukraina ogłasza pilotaż e-hrywny

Od czasu rosyjskiej inwazji, rząd Ukrainy polega na kryptowalutach. To narzędzie do pozyskiwania i zabezpieczania funduszy.


Kryptowaluty nie znikną

Alex Bornyakov, wiceminister transformacji cyfrowej Ukrainy w swoim wczorajszym tweecie stwierdził, że kryptowaluty są kluczowe w strategii obronnej kraju. Dają możliwość dotarcia do inwestorów, którzy wspomogą ukraińskie wysiłki wojenne. Mimo tego, że rynek kryptowalut ostatnio doświadczył pewnych spadków, Bornyakov jest przekonany, że kryptowaluty nie znikną:

Pomimo rynku niedźwiedzia krypto stały się podstawowym narzędziem obrony Ukrainy, zapewniając elastyczność i szybkość, które dosłownie uratowały życie naszym żołnierzom. Każda „kryptozima” prowadzi do „krypto wiosny”, ale branża jest tutaj, aby pozostać.

Krypto-zbiórki

Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy zebrało dotychczas ponad 60 milionów dolarów darowizn za pośrednictwem BTC, ETH, USDT, DOT, SOL i USDC na stronie internetowej „Pomoc dla Ukrainy”. Prośbę o darowizny w kryptowalutach i adresy zostały udostępnione także przez wicepremiera Ukrainy Mychajło Fedorowa na jego oficjalnym koncie na Twitterze i kanale Telegram.

Ukraina wprowadza token

Ukraińska firma Evoltech i broker ICU ogłosiły niedawno uruchomienie „pierwszej kryptowaluty” UA Crypto Bond (UACB). Ma ona umożliwić inwestowanie w ukraińskie obligacje rządowe. Wprowadzenie po raz pierwszy tokenów zabezpieczonych obligacjami wojennymi ma charakter pilotażowy. UMCS podkreślił:

Jest to test zainteresowania i apetytu ze strony nowej kategorii inwestorów w dług publiczny oraz odblokowania potencjału ustawy o aktywach wirtualnych.

Tokeny można kupić, a po spłacie obligacji przez władze, środki te można wypłacić za pomocą stablecoina USDT. Autorzy inicjatywy podkreślają, że dokonywanie płatności w USDT uchroni inwestorów przed wahaniami kursu hrywny. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Ukrainy w czasie wojny. Przewidywany termin zapadalności to listopad 2022 roku.

Przydatne NFT

Rząd ukraiński wykorzystał również niewymienne tokeny (NFT), by zebrać jeszcze więcej pieniędzy na swoje operacje wojskowe. Utworzył „Meta History: Museum of War”, czyli wirtualne muzeum, w którym artyści prezentują najnowsze wydarzenia wojny rosyjsko-ukraińskiej. 

Ukraina ogłasza pilotaż e-hrywnyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.