Ukraina wprowadza token oparty na obligacjach | Wiadomości | CrypS.

Ukraina wprowadza token oparty na obligacjach

Maciej Żerelik
Ukraina ogłasza pilotaż e-hrywny

Ukraińska firma Evoltech i broker ICU ogłosiły uruchomienie „pierwszej kryptowaluty” UA Crypto Bond (UACB), która umożliwi inwestowanie w ukraińskie obligacje rządowe.


UACB są zabezpieczone obligacjami wojskowymi z gwarancją spłaty przez państwo. Przewidywany termin zapadalności to listopad 2022 r.

Tokeny można kupić, a po spłacie obligacji przez władze, środki te można wypłacić za pomocą stablecoina USDT (na BEP-20 lub TRC-20). Autorzy inicjatywy zwracają uwagę, że dokonywanie płatności w USDT uchroni inwestorów przed wahaniami kursu hrywny.

Zgodnie z warunkami oferty cena początkowa jednej jednostki UACB wynosi 34,18 USDT. Aby dokonać zakupu, należy utworzyć portfel na stronie internetowej, przy czym podczas rejestracji należy podać jedynie adres e-mail. Minimalna kwota inwestycji wynosi 3 USDT.

Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Ukrainy w czasie wojny.

Wprowadzenie po raz pierwszy tokenów zabezpieczonych obligacjami wojennymi ma charakter pilotażowy. UMCS podkreślił:

Jest to test zainteresowania i apetytu ze strony nowej kategorii inwestorów w dług publiczny oraz odblokowania potencjału ustawy o aktywach wirtualnych.

ICU uważa, że projekt nabierze rozmachu po przyjęciu zmian w Ordynacji podatkowej. Przypomnijmy, że ustawa „O aktywach wirtualnych” wejdzie w życie dopiero po zatwierdzeniu przepisów dotyczących opodatkowania rynku kryptowalut.

Przed uruchomieniem inicjatywa została omówiona Państwową Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Ukraina ogłasza pilotaż e-hrywnyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.