Ukraina wprowadza token oparty na obligacjach | Wiadomości | CrypS.

Ukraina wprowadza token oparty na obligacjach

Zerelik Maciej
Kryptowaluty są wsparciem dla Ukrainy

Ukraińska firma Evoltech i broker ICU ogłosiły uruchomienie „pierwszej kryptowaluty” UA Crypto Bond (UACB), która umożliwi inwestowanie w ukraińskie obligacje rządowe.


UACB są zabezpieczone obligacjami wojskowymi z gwarancją spłaty przez państwo. Przewidywany termin zapadalności to listopad 2022 r.

Tokeny można kupić, a po spłacie obligacji przez władze, środki te można wypłacić za pomocą stablecoina USDT (na BEP-20 lub TRC-20). Autorzy inicjatywy zwracają uwagę, że dokonywanie płatności w USDT uchroni inwestorów przed wahaniami kursu hrywny.

Zgodnie z warunkami oferty cena początkowa jednej jednostki UACB wynosi 34,18 USDT. Aby dokonać zakupu, należy utworzyć portfel na stronie internetowej, przy czym podczas rejestracji należy podać jedynie adres e-mail. Minimalna kwota inwestycji wynosi 3 USDT.

Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Ukrainy w czasie wojny.

Wprowadzenie po raz pierwszy tokenów zabezpieczonych obligacjami wojennymi ma charakter pilotażowy. UMCS podkreślił:

Jest to test zainteresowania i apetytu ze strony nowej kategorii inwestorów w dług publiczny oraz odblokowania potencjału ustawy o aktywach wirtualnych.

ICU uważa, że projekt nabierze rozmachu po przyjęciu zmian w Ordynacji podatkowej. Przypomnijmy, że ustawa „O aktywach wirtualnych” wejdzie w życie dopiero po zatwierdzeniu przepisów dotyczących opodatkowania rynku kryptowalut.

Przed uruchomieniem inicjatywa została omówiona Państwową Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Kryptowaluty są wsparciem dla Ukrainy
reklama
reklama