Miliarder żąda by Facebook ujawnił dane osobowe oszustów | Wiadomości | CrypS.

Miliarder żąda by Facebook ujawnił dane osobowe oszustów

Michał Misiura
facebook

Miliarder Wissam Al Mana zażądał od Facebooka wydania informacji na temat oszustów. Chce wiedzieć kto publikuje na platformie reklamy wykorzystujące jego wizerunek do promowania bitcoinowych scamów. 

Były mąż Janet Jackson pozwał Facebooka i domaga się ujawnienia danych osób stojących za zamieszczaniem reklam scamu „Bitcoin Trader”. Jest to jedno z wielu oszustw wykorzystujących twarze znanych osób do promocji w mediach społecznościowych. Wissam Al Mana zarzuca scamerom zniesławienie, kłamstwo i stworzenie fałszywej reklamy.

Irish Times poinformował 25 marca, że prawnicy miliardera wnieśli do sądu o wydanie nakazu, który zobowiązywałby Facebooka do ujawnienia szczegółowych informacji o wydawcach reklamy. Wissam Al Mana chce poznać ich nazwiska, adresy, dane kontaktowe, metody płatności i adresy rozliczeniowe, a następnie pozwać ich wszystkich.

Pomimo, że sprawa miała zostać rozpatrzona do końca maja, wiele wskazuje na to, że ulegnie opóźnieniu. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która, jak twierdzą prawnicy Facebooka, może sprawić, że termin zostanie przesunięty nawet o 24 miesiące, o co będą wnosić. Reklamy z wizerunkiem Wissama Al Mana zniknęły już z portalu. Milarder nie zamierza jednak zrezygnować z dochodzenia sprawiedliwości.

Podobne oszustwa są też popularne w Polsce. Jedną z najchętniej wykorzystywanych przez scamerów osób jest u nas Robert Lewandowski.

facebook
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.