Mike Novogratz porównuje branżowych graczy do "bandy idiotów" | Wiadomości | CrypS.

Mike Novogratz porównuje branżowych graczy do “bandy idiotów”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mike novogratz

Rynek kryptowalut upadł z powodu “chciwości, ignorancji i błędnego zarządzania ryzykiem”. Taką opinię w wywiadzie dla Bloomberga wyraził CEO Galaxy Digital – Mike Novogratz.


Najwyższy rangą dyrektor powiedział, że upadek ekosystemu Terra i problemy Celsius Network, Voyager Digital i Three Arrows Capital sprawiły, że cała branża wygląda jak “banda idiotów”. Pierwszy odcinek “uruchomił łańcuch zdarzeń”, jakkolwiek banalnie to brzmi – dodał.

W Terra zainwestowała również firma Galaxy Digital. Na początku roku Novogratz określił siebie jako “LUNATIC”, czego później żałował. Przyznał, że tatuaż, który sobie wtedy zrobił, będzie mu stale przypominał, że inwestowanie w venture capital wymaga pokory.

Lekcja wyciągnięta [z ostatnich wydarzeń] jest taka, że branża, wielu inwestorów detalicznych miało wyjątkowo ślepy pogląd na zarządzanie ryzykiem.

Novogratz zauważył, że upadłe firmy przesadziły z powodu chciwości i ignorancji, a następnie przyznał:

Three Arrows Capital uruchomił koło zamachowe pełnego kryzysu pożyczkowego. Ponieśliśmy ogromną utratę wiarygodności […] i odstraszyliśmy inwestorów detalicznych.

Novogratz wcześniej określił Terra USD jako “wielki pomysł, który się nie powiódł”.

Przypomnijmy, że Three Arrows Capital był zadłużony na 3,5 mld dolarów. Celsius Network informował wcześniej o “dziurze” w bilansie w wysokości 1,2 mld USD. Szacowane zobowiązania Voyager Digital mogą z kolei wynosić od 1 mld USD do 10 mld USD.

mike novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.