MicroStrategy posiada BTC warte prawie 7 mld USD | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy posiada BTC warte prawie 7 mld USD

Redakcja
microstrategy bitcoin

Firma MicroStrategy w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał 2021 roku ujawniła, że dodała “prawie 9 000” Bitcoinów do swoich rezerw. Tym samym  zwiększyła swój stan posiadania do 114 042 monet.

Przy obecnej cenie rynkowej wynoszącej około 61 000 USD, całkowita wartość posiadanych przez MicroStrategy Bitcoinów wzrosła do około 7 miliardów dolarów.

Od lipca do września 2021 r. firma wydała około 419,5 mln USD na nabycie 8 957 BTC po średniej cenie 46 845 USD. Tak wynika z formularza 8-K złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Firma zwróciła również uwagę, że pierwotny koszt nabycia wszystkich Bitcoinów wyniósł 3,16 miliarda dolarów, przy średniej cenie jednostkowej wynoszącej około 27 713 dolarów.

Dyrektor generalny, Michael Saylor, stwierdził w raporcie, że jego firma będzie “nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału” na zakup Bitcoina. MicroStrategy podjęła szereg strategicznych kroków w celu zgromadzenia kapitału na zakup BTC w ciągu ostatniego roku, w tym sprzedała obligacje zamienne o wartości 1,75 miliarda dolarów i ogłosiła ofertę akcji wartych 1 miliarda dolarów.

W czwartkowym wpisie na Twitterze Saylor ujawnił, że osobiście posiada 17 732 Bitcoinów, wartych około 1,08 miliarda dolarów. Nabył je po średniej cenie 9 882 dolarów za jednostkę.

MicroStrategy była jedną z pierwszych publicznie notowanych firm, która dodała Bitcoina do swojego bilansu. Od sierpnia do września 2020 roku spółka zakupiła aktywa o wartości 425 milionów dolarów i przez cały rok 2021 kontynuowała akumulację.

Odkąd MicroStrategy zaczęła inwestować w Bitcoin, kilka innych dużych amerykańskich firm, takich jak Tesla i Square, również poszło w jej ślady. Mimo to MicroStrategy jest obecnie największym korporacyjnym hodlerem.

microstrategy bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.