Tesla utrzymuje swoją pozycję BTC o wartości 1,3 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Tesla utrzymuje swoją pozycję BTC o wartości 1,3 mld USD

Konrad Juszczyk
Tesla zaczęła sprzedawać swoje samochody za BTC

Najnowszy raport o zarobkach Tesli wykazał, że firma nie dokonywała zakupów, ani sprzedaży aktywów cyfrowych w drugim kwartale, jednak odnotowała utratę wartości Bitcoina w wysokości 23 milionów dolarów.

Raport finansowy Tesli za drugi kwartał

Firma Elona Muska zajmująca się pojazdami elektrycznymi i czystą energią nie zgłosiła żadnych nowych sprzedaży, ani zakupów aktywów cyfrowych, zgodnie z poniedziałkową prezentacją wyników za drugi kwartał. Tesla nadal posiada 1,3 miliarda dolarów w bitcoinach, przy czym odpis 23 milionów dolarów w drugim kwartale ze względu na ujemną dynamikę cyfrowego złota w bilansie nie miał znaczącego wpływu na wyniki finansowe firmy.

wyniki finansowe Tesli za 2 kwartał 2021 roku
Dochód netto Tesli w wysokości 1,14 miliarda dolarów został obliczony przy użyciu ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (GAAP)

Tesla odnotowała w Q2 łącznie 1,14 miliarda dolarów zysku netto. Raport zysków firmy z 26 lipca wykazał, że całkowite przychody wzrosły o 98% rok do roku za drugi kwartał, z 6 miliardów dolarów w 2020 roku do 11,9 miliarda dolarów w tym roku. Tesla przypisała większość swojego wzrostu, zwiększeniu popytu na pojazdy elektryczne, stwierdzając:

W drugim kwartale 2021 roku pobiliśmy nowe rekordy. Wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy ponad 200 000 pojazdów, osiągając marżę operacyjną 11% i po raz pierwszy w naszej historii przekroczyliśmy 1 miliard USD dochodu netto.

Tesla ogłosiła w lutym tego roku, że kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Później w Q1, firma zmniejszyła swoją pozycję w BTC o 10%, sprzedając aktywa z wytłumaczeniem sprawdzenia płynności rynku. Niedawno Musk ujawnił również, że jedna z jego prywatnych firm, SpaceX, posiada bitcoiny. Na początku tego miesiąca Musk również powiedział, że profil środowiskowy bitcoina poprawia się i że Tesla prawdopodobnie wznowi akceptację BTC jako jednej z metod płatności.

Tesla zaczęła sprzedawać swoje samochody za BTC
reklama
reklama