Michael Saylor: Ethereum to papier wartościowy | Wiadomości | CrypS.

Michael Saylor: Ethereum to papier wartościowy

Zerelik Maciej
michael saylor

Ethereum powinno być klasyfikowane jako papier wartościowy, ponieważ aktywo to było pierwotnie dystrybuowane do inwestorów w ramach ICO. Taką opinię wyraził szef MicroStrategy Michael Saylor w wywiadzie dla Altcoin Daily.


Ethereum jest papierem wartościowym, myślę, że to dość oczywiste. […] Aktywo zostało wydane w ICO, jest zespół zarządzający, był pre-mine. Są hardforki, są hardforki na stałe, jest bomba trudności, której aktywacja jest opóźniona.

Saylor wyjaśnił, że okresowe aktualizacje oprogramowania w sieci Ethereum, za którymi stoi zespół programistów, wskazują, że aktywo jest papierem wartościowym.

Jego zdaniem, aby kryptowaluta mogła być uznana za towar, nie powinna mieć emitenta ani nikogo, kto „podejmuje decyzje”. Podkreślił, że takie cyfrowe aktywa oparte są na „w pełni zdecentralizowanych protokołach”. Szef MicroStrategy jako przykład podał oczywiście Bitcoina.

Jeśli chcesz pozycjonować produkt jako towar, próbujesz stworzyć coś podobnego do złota w przestrzeni cyfrowej.

Saylor powiedział również, że tokeny wszystkich sieci opartych na Proof-of-Stake są papierami wartościowymi. Według niego, inwestowanie w te aktywa jest „niezwykle ryzykowne” z powodu potencjalnych problemów z regulatorami. Dodał, że jest to jeden z kluczowych powodów, dla których MicroStrategy inwestuje tylko w BTC.

Wcześniej firma kupiła dodatkowe 480 BTC po średniej cenie około 20 817 dolarów. Spółka posiada w swoim bilansie 129 699 BTC (~2,76 mld USD w momencie pisania tekstu) – na ich zakup wydała 3,98 mld USD.

Przypomnijmy, że Saylor powiedział w czerwcu, że MicroStrategy nie zamierza sprzedawać kryptowalut nawet w niesprzyjających warunkach rynkowych.

michael saylor
reklama
reklama