MicroStrategy kupuje 480 BTC za 10 mln USD | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kupuje 480 BTC za 10 mln USD

Maciej Żerelik
microstrategy

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy nabył kolejne 480 BTC po średniej cenie około 20 817 USD. Informację na ten temat przekazał sam założyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Saylor.


Według Saylora, na dzień 28 czerwca MicroStrategy posiada 129 699 BTC, nabytych za 3,98 mld USD po średniej cenie 30 664 USD.

W czasie załamania się pierwotnej kryptowaluty, tzw. „papierowa” strata firmy na posiadanych aktywach przekroczyła 1 mld USD.

Przypomnijmy, że w czerwcu Saylor powiedział, iż MicroStrategy będzie kontynuować zakupy nawet w przypadku pogarszających się warunków rynkowych. Strategia inwestycyjna firmy uwzględnia bowiem zmienność i spadki.

Dyrektor generalny jest przekonany, że takie podejście zapewni firmie „świetlaną przyszłość” na najbliższe lata.

W marcu firma MicroStrategy otrzymała pożyczkę w wysokości 205 mln USD na zakup kolejnych BTC. Saylor powiedział wcześniej, że bitcoin musiałby spaść poniżej 3562 USD, aby firmie zabrakło aktywów do wypełnienia zobowiązań.

microstrategyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.