MicroStrategy kupuje 480 BTC za 10 mln USD | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kupuje 480 BTC za 10 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
microstrategy

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy nabył kolejne 480 BTC po średniej cenie około 20 817 USD. Informację na ten temat przekazał sam założyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Saylor.


Według Saylora, na dzień 28 czerwca MicroStrategy posiada 129 699 BTC, nabytych za 3,98 mld USD po średniej cenie 30 664 USD.

W czasie załamania się pierwotnej kryptowaluty, tzw. “papierowa” strata firmy na posiadanych aktywach przekroczyła 1 mld USD.

Przypomnijmy, że w czerwcu Saylor powiedział, iż MicroStrategy będzie kontynuować zakupy nawet w przypadku pogarszających się warunków rynkowych. Strategia inwestycyjna firmy uwzględnia bowiem zmienność i spadki.

Dyrektor generalny jest przekonany, że takie podejście zapewni firmie “świetlaną przyszłość” na najbliższe lata.

W marcu firma MicroStrategy otrzymała pożyczkę w wysokości 205 mln USD na zakup kolejnych BTC. Saylor powiedział wcześniej, że bitcoin musiałby spaść poniżej 3562 USD, aby firmie zabrakło aktywów do wypełnienia zobowiązań.

microstrategyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.