MFW niezadowolony z przyjęcia BTC w Republice Środkowoafrykańskiej | Wiadomości | CrypS.

MFW niezadowolony z przyjęcia BTC w Republice Środkowoafrykańskiej

Redaktor: Albert Czajkowski
Republika Środkowoafrykańska

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) uważa, że ​​uczynienie bitcoina prawnym środkiem płatniczym Republiki Środkowoafrykańskiej będzie wiązało się z problemami zarówno dla kraju, jak i dla regionu.


MFW, mający działać na rzecz zrównoważonego wzrostu i zdrowej polityki monetarnej państw członkowskich, wskazał serwisowi Bloomberg, że uznanie bitcoina za prawny środek płatniczy przez Republikę Środkowoafrykańską wiąże się z poważnymi wyzwaniami w zakresie prawa, przejrzystości i polityki gospodarczej.

W ubiegłym tygodniu prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej Faustin Archange Touadera podpisał ustawę legalizującą kryptowaluty i uznającą bitcoina za prawnie obowiązującą walutę. Wcześniej ustawę jednogłośnie przyjął parlament tego kraju. Oficjele wskazali również, że kraj ten czyni dalsze postępy związane z szeroko zakrojonymi planami przyjęcia kryptowalut.

Drugi kraj po Salwadorze

Podpisanie ustawy uczyniło z Republiki Środkowoafrykańskiej pierwszy afrykański kraj, który przyjął bitcoina i zarazem drugi kraj na świecie po Salwadorze, który zdecydował się na taki krok. Zarówno Salwador, jak i Republika Środkowoafrykańska nie używają rodzimej waluty.

MFW krytykował również decyzję Salwadoru o przyjęciu bitcoina jako prawnego środka płatniczego. W styczniu tego roku zarząd funduszu wezwał Salwador do rezygnacji z używania kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego, powołując się na „duże ryzyko związane z używaniem bitcoina w zakresie stabilności finansowej, integralności finansowej i ochrony konsumentów, a także związane z tym fiskalne zobowiązania warunkowe”.

Republika Środkowoafrykańskareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.