MetaMask dodaje zgodność z EIP-4361 w celu poprawy bezpieczeństwa | Wiadomości | CrypS.

MetaMask dodaje zgodność z EIP-4361 w celu poprawy bezpieczeństwa

Dawid Kucharczyk
portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

Portfel kryptowalutowy MetaMask wdrożył standard EIP-4361, który ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa. Firma podjęła współpracę z dostawcą tożsamości cyfrowej Spruce w celu implementacji tej funkcji.


Dzięki EIP-4361 klienci będą mogli podpisać standardowy format wiadomości do logowania się na stronach internetowych. To znaczy, że te witryny, które obsługują tę funkcję, udostępnią użytkownikom okienko pop-up, w którym Ci będą mogli zobaczyć szczegóły, takie jak nazwa witryny, szczegóły sesji i mechanizmy bezpieczeństwa.

Uwzględniono również weryfikację nazwy domeny. Pomoże to w odmawianiu dostępu dla złośliwych stron. W rzeczywistości będzie to taka sama alternatywa jak e-mail lub numer telefonu.

W oświadczeniu MetaMask czytamy:

MetaMask jest teraz kompatybilny z EIP-4361, aka Login via Ethereum! Jest to część naszego ciągłego wysiłku, aby potwierdzenia były bardziej zrozumiałe dla naszej społeczności. Nasza implementacja oferuje również funkcję ‘wiązania domen’, która wykrywa podpisy / zatwierdzenia złośliwych adresów URL.

Należy zauważyć, że MetaMask nie jest pierwszym dostawcą portfeli, który przyjął takie standardy bezpieczeństwa. Phantom dodał również ERC-4361 na blockchainie Solana w lutym.

portfel metamask umożliwi kupno kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.