Meta zamknie cyfrowy portfel Novi | Wiadomości | CrypS.

Meta zamknie cyfrowy portfel Novi

Redakcja
novi diem

Meta Corporation zrezygnowała z uruchomienia portfela cyfrowego Novi i zapowiedziała, że zamknie projekt po zakończeniu testów pilotażowych 1 września 2022 r.


Od 21 lipca użytkownicy nie będą mogli doładowywać swoich kont, a we wrześniu przestanie działać aplikacja Novi oraz usługa WhatsApp o tej samej nazwie. Posiadaczom kont zalecono samodzielne wypłacenie aktywów. W oświadczeniu firmy czytamy:

Jeśli po zamknięciu pilotażu na koncie Novi pozostaną jakiekolwiek pieniądze, postaramy się przelać środki na konto bankowe lub kartę debetową, którą powiązałeś z kontem.

Użytkownicy stracą również dostęp do swoich danych transakcyjnych po zamknięciu projektu. Meta radzi więc, aby wyeksportować te informacje poprzez odpowiednią opcję w ustawieniach cyfrowego portfela.

Według CoinDesk, korporacja zamierza wykorzystać rozwój związany z Novi w przyszłych projektach, w tym inicjatywach metaverse.

Plany Meta (ówczesnego Facebooka) dotyczące uruchomienia własnej kryptowaluty wyszły na jaw w 2018 roku. W połowie czerwca 2019 roku korporacja ogłosiła uruchomienie Libra, globalnego steblecoina.

Do zarządzania siecią płatności została powołana organizacja non-profit Stowarzyszenie Libra. Wśród jej członków znalazły się Visa, Mastercard, PayPal, Uber, Spotify, Andreessen Horowitz i Coinbase. Projektem zainteresowali się również regulatorzy, a w lipcu wysłuchała go Komisja Bankowa Senatu USA.

W październiku wyszło na jaw, że firmy płatnicze Visa, Mastercard, PayPal i Stripe nie spieszyły się z podpisaniem oficjalnych dokumentów. Następnie wycofali się z projektu.

W 2020 roku korporacja porzuciła pierwotną koncepcję i zmieniła nazwę cyfrowego portfela z Calibra na Novi, a samego stabelcoina na Diem. Konsorcjum stojące za projektem zostało z kolei przemianowane na Stowarzyszenie Diem.

Mimo licznych zapowiedzi, do premiery nigdy nie doszło. Dla przypomnienia, w styczniu 2022 roku Diem Association ogłosiło sprzedaż swojej własności intelektualnej firmie Silvergate Capital Corporation.

 

novi diemreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.