Meta uruchamia Horizon Worlds w Hiszpanii i Francji | Wiadomości | CrypS.

Meta uruchamia Horizon Worlds w Hiszpanii i Francji

Anna Sutowicz
Meta uruchamia Horizon Worlds w Hiszpanii i Francji

Mark Zuckerberg poinformował o uruchomieniu platformy Horizon Worlds w Hiszpanii i Francji. Zapewnił także, że planuje rozszerzyć jej ofertę na więcej krajów.


Meta rozszerza swoją ofertę metaverse w Europie. Korporacja ogłosiła uruchomienie Horizon Worlds we Francji i Hiszpanii. Teraz wszyscy obywatele tych krajów w wieku powyżej 18 lat, będą mogli korzystać z aplikacji za pomocą jednego ze sprzedawanych przez firmę zestawów do wirtualnej rzeczywistości.

Meta Workers’ Hub

Hiszpania wydaje się być szczególnie ważna dla firmy, ponieważ Meta zdecydowała się zainwestować ponad miliard dolarów w budowę gigantycznego centrum danych w rejonie Talavera de la Reina. W Madrycie natomiast planowana jest budowa Meta Workers’ Hub, tj. laboratorium metaverse. Javier Olivan, wiceprezes ds. produktu powiedział:

Hiszpania znajduje się w czołówce europejskiej technologii. Kraj czerpie korzyści z posiadania dwóch silnych ośrodków technologicznych: Barcelony i Madrytu. Ponieważ nasza firma przygotowuje się do ewolucji Metaverse, w centrum naszych planów stawiamy Hiszpanię.

W ubiegłym roku Meta uruchomiła platformę w USA i Kanadzie. W czerwcu natomiast, Horizon Worlds udostępniono użytkownikom Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Meta dodała także na platformie Horizon Worlds funkcje bezpieczeństwa, m.in osobiste granice czterech stóp wokół awatarów.

Wizją korporacji Meta jest zbudowanie metaświata, który będzie składał się z wielu takich wirtualnych przestrzeni. Firma oczekuje, że użytkownicy będą nie tylko spędzać w nich czas ze znajomymi, lecz również wydawać pieniądze na towary w aplikacji.

Świat metaverse coraz ważniejszy

W ciągu ostatniego roku firma zainwestowała w budowę metaverse 10 miliardów dolarów. Doświadczyła również pierwszego w historii spadku przychodów. Mimo tego, Mark Zuckerberg próbował przekonać akcjonariuszy, że to sprytna długoterminowa strategia, a firma koncentruje się na maksymalizacji krótkoterminowych przychodów z monetyzacji:

To oczywiście bardzo kosztowne przedsięwzięcie w ciągu najbliższych kilku lat. Ale ponieważ metaverse staje się ważniejszy w każdym aspekcie naszego życia, od naszych platform społecznościowych, przez rozrywkę, pracę, edukację i handel, jestem przekonany, że będziemy zadowoleni, że odegraliśmy ważną rolę budując to.

Horizon Worlds, to wirtualny świat stworzony w wirtualnej rzeczywistości.

Meta uruchamia Horizon Worlds w Hiszpanii i Francji
reklama
reklama