Mercado Libre uruchamia własny token MercadoCoin | Wiadomości | CrypS.

Mercado Libre uruchamia własny token MercadoCoin

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mercadolibre

Mercado Libre, główny sprzedawca detaliczny w Ameryce Łacińskiej, wielokrotnie wyrażał zainteresowanie aktywami cyfrowymi. Teraz firma postanowiła wprowadzić na rynek swój własny token.


Token ERC-20 MercadoCoin zostanie uruchomiony jako część programu lojalnościowego dla brazylijskich klientów. Będą oni mogli go wykorzystać  do zakupów w sklepie sieci lub użyć go w ramach usług finansowych firmy.

Token będzie kosztował 0,10 USD i zostanie udostępniony jako cashback. W przyszłości planowane jest otwarcie rynku wtórnego dla tej kryptowaluty.

MercadoCoin jest już dostępny dla 500 000 klientów platformy, a do końca sierpnia dostęp do niego będzie miało pozostałe 80 milionów użytkowników Mercado Libre w Brazylii.

Na razie nie wiadomo, czy firma będzie wprowadzać swój token do innych krajów w regionie. Póki co kryptowalutą będzie można handlować tylko na autorskiej platformie Mercado Pago.

Firma wcześniej powiedziała, że planuje rozszerzyć swoje usługi kryptowalutowe w Ameryce Łacińskiej, a także stworzyła swój własny krypto portfel. Według Mercado Libre, cyfrowe aktywa pomagają użytkownikom utrzymać siłę nabywczą i zdywersyfikować portfel inwestycyjny.

mercadolibrereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.